Yıldızlar geçidi lif modeli yapılışı

Yıldızlar geçidi lif modeli yapılışı kolay ve çok kullanışlı ve iki renk ip uyumu ile yıldız geçidi yansıtmıştır. Lif modelleri sevenlere klasik lif modeli olmasına dikkat çekerken bir o kadarda güzel olduğunu düşündüğüm lif örneğini sizlerin beğenisine sunuyorum.

Lif modelleri aklımıza çeyizlik yapımı aklımıza gelmektedir. Diğer taraftan lif modeli yapıp sipariş alan hanımlarımız var onlar içinde yıldızlar geçidi lif modelimiz oldukça sipariş getirebilecek bir örnek olacaktır. Renk uyumunu güzel yakalarsanız model kendini oldukça ortaya çıkartacaktır. Sizlerde bir çok kişiye modelimizi yaparak mutlu edebilirsiniz. Farklı lif modelleri için sayfamızı ziyaret etmeyi veya yazımızın içindeki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Lif modelimizi yeni öğrenecek olan arkadaşlarımız için video anlatımı oldukça yardımcı olacaktır. Detaylı anlatımla kolaylıkla uygulaya bilirsiniz. Yeni lif modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın..

Yıldızlar geçidi lif modeli yapılışı

Malzemeler: 4 Renk lif ipi
7 Numara tığ ve makas

Yapışı: Modelimiz yıldız örgü tekniği ile örülen ve 6 dilimden oluşan bir lif modelidir. 8 fıstık olarak başlayıp 2 sıra aynı renk ile örüyoruz. Dilimlerin ortasında kalacak sıra başlarında eksiltme işlemi yaparken sıra sonlarında arttırma işlemi yaparak her sırada 8 fıstık olarak bitiriyoruz. Lifimizin ilk sırasında sıra başında işaret koyarak ilerleyelim. Son dilimi yapana kadar her dilimde işaret koyduğumuz yerden dilim oluşturmaya başlayacağız. 4 renk lif ipi kullanarak 2 ser sıra örüp ilk dilimi tamamladıktan sonra ikinci dilim için modelimizin ön tarafından ve işaretlediğimiz yerden başlıyoruz.

Sıramıza eksiltme işlemi ile başlayarak sıra sonunda arttırma işlemi yapıyoruz. Bu dilimi ve diğer 3 dilimi de aynı şekilde örüyoruz. 6. Dilimi örerken eksiltme işlemi yaparak başladığımız ve dönüş yaptıktan sonra sırayı tamamladığımız yerlerde ilk dilime ilmek sabitleyerek birleştirme işlemi yapıyorum ve kenar uygulaması olarak tekli fıstık yaparak bütün bir kenarı bu şekilde örerek modelimizi tamamlıyoruz.
Modelimizin tasarımı Instagramda @elisi.delisi sayfa sahibi Esin hanıma aittir. Bu güzel model için kendisine çok teşekkür ederim.

Lif modeli, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır.

Yıldızlar geçidi lif modeli yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Suzanın elişi dünyasına bu güzel lif modeli için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ