Yön Kavramları Çalışma Sayfaları

Yön Kavramları Çalışma Sayfaları

Okul öncesi eğitimde çocuklara yön kavramlarını eğlenceli bir şekilde öğretmek için kullanabileceğiniz yön kavramları çalışma sayfalarını derledik.

Yön kavramları okul öncesi eğitimde öğretilen temel bilgiler arasında yer almaktadır. İleri- geri, sağ- sol, aşağı-yukarı, ön-arka, içeri-dışarı gibi yön kavramlarını en iyi şekilde çocuklara öğretmek için çalışma yada boyama sayfalarını tercih etmeniz gerekir.

Yön kavramları çalışma sayfaları sayesinde resimler ve boyama ile uygulamalı olarak yön bilgisi öğretilebilir. Çocuklarda daha çok görsel ve uygulamalı eğitim kalıcı olmaktadır. Bu nedenle okul öncesi eğitimde hem ana sınıflarında hem de evde ailelerin çalışma sayfalarını kullanması önerilmektedir.

REKLAM ALANI

İleri- geri yön kavramları çalışma sayfaları sayesinde hangi yöne doğru gittiğini çocuklara öğretebilirsiniz. Genellikle hayvan ve taşıt figürleri ile ileri-geri kavramları öğretilmektedir.  İleriye doğru yürüme, geriye doğru yürüme, ileri hareket etme veya geri hareket etmenin uygulamalı eğitimini verdikten sonra çalışma sayfalarını boyatıp çocuklara yön kavramlarını iyi bir şekilde anlatabilirsiniz.

Yön kavramlarının en önemli terimleri olan sağ-sol yönlerini çocuklara iyi öğretmek gerekir. Vücudun sağ veya sol kısmı, sağ ve sol yönler hayatı boyunca sürekli olarak karşısına çıkacağı için okul öncesi eğitimde mutlaka öğretilmesi gerekir.

Aşağı- yukarı, ön-arka, içeri-dışarı, sağ-sol, ileri- geri gibi yön kavramları ile ilgili resimli çalışma sayfalarını içeriğimizden indirip kırtasiyeden çıktısını alarak kullanabilirsiniz.

Yön Kavramları Çalışma Sayfaları Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ