Yuka Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

Yuka Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

Yaz ve kış mevsimi boyunca evlerinde dayanıklı bir çiçek beslemek isteyen kişiler yuka çiçeğini araştırmalarında fayda vardır. Yuka çiçeği en dayanıklı çiçekler arasında ilk sıralarda yer alır. Yoka çiçeği güzelliğiyle evinizin salonuna botanik bahçeye çevirecektir. Evde kolay bir şekilde yuka çiçeği bakımı nasıl yapılır bilmek istiyorsanız yazının devamında görebilirsiniz.

Yuka Çiçeği Bakımı

Yuka Çiçeği Bakımı Nasıldır?

Yuka çiçeği bakımı aslında oldukça kolaydır. Yuka çiçeğinin yetişme alanları genellikle sıcak, çorak, kurak bölgelerdir. Çok su sevmez ve güneşe, çok sıcağa alışık olan bu çiçek oldukça dayanıklıdır. Yuka çiçeği deniz suyunun değdiği topraklarda bile rahatlıkla bakılır. Başka bir adıyla messangena çiçeği de denilmektedir. Bu çiçeğin yaprakları güneşe yönelir ve evde alışılmışın dışında bir görüntü oluşturur. Suya ihtiyacının çok az olması sebebiyle bakımı kolay olan bir çiçektir. Farklı kullanım alanları vardır. Ev, ofis, iş yeri veya bahçelerde yetiştirilebilir. Bu çiçeğin boyları 75 ile 180 cm aralığındadır. Yapraklarından güneş görmeyen bölümleri çürümemesi için çiçeğin güneş görmeyen yapraklarının güneşe döndürülmesi gerekir.

Yuka Çiçeği Sulaması

Yuka Çiçeği Nasıl Sulanır?

Yuka çiçeği bakımı için sulamada çok önemlidir. Yuka çiçeği suyu çok seven çiçek değildir. Bundan dolayı hangi aralıklarda sulanacağı iyice bilmek gerekir. Yuka çiçeğinin toprağı eğer nemli ise sulama işlemi yapılmaz. Çiçeğe verilecek suyun oda sıcaklığında olmasına dikkat edilmelidir. Yuka çiçeği sulaması toprağının kontrol edilmesinden sonra yapılır. Aksi halde çok su verilirse kökünde ve yapraklarında çürümeler olabilir.

Canimanne.com yazılarından olan Afrika Menekşesi Nasıl Bakılır? Afrika Menekşesi Bakımı konulu yazımız da evinde çiçek bakımı yapan takipçilerimizin ilgisini çekmeye devam ediyor. Bu ve bunun gibi yüzlerce faydalı bilgi için diğer sayfalarımızı ziyaret edebilir, merak ettiklerinize cevap bulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ