Yumurta Donasyonu Nedir? – Yumurta Donasyonu Fiyatları

Yumurta donasyonu nedir, nasıl yapılır, kimler yumurta donasyonu yaptırabilir ve fiyatları hakkında detaylı bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yumurta donasyonu doğal yollardan çocuk sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu yöntemlerden biridir. Yumurta donasyonu kısaca kısır olan, üreme hücreleri sorunlu olan kişilerin başkalarının üreme hücreleri ile çocuk sahibi olma yöntemidir. Donasyon ülkemizde yasal değildir. Başkasının üreme hücreleri ile çocuk sahibi olmak dinimizce hoş karşılanmadığı için Kıbrıs’ta oldukça fazla yapılmaktadır.

Donasyon Nasıl Yapılır?

Donasyon yapılacak olan çiftlerden eğer kadında yumurta yok veya yetersiz ise yumurta bağışçısından alınan yumurtalar ile baba adayından alınan spermler laboratuvar ortamında birleştirilir. Embriyo oluşunca asıl anne adayının rahmine transfer edilip gebelik oluşması beklenir. Burada yumurta başkasından alınsa da hamilelik asıl anne adayının karnında olmaktadır. Tabi ki anne adayının rahminin, sağlığının ve yaşının hamilelik için uygun olması gerekir.

Eğer erkekte sperm yoksa veya verimsiz ise sperm bankasından alınan üreme hücreleri ile anne adayından alınan yumurtalar laboratuvar ortamında özel bir sıvı ile dolu kap içerisinde birleştirilir. Embriyo oluştuktan sonra anne karnına transfer edilir. Eğer embriyo rahimde tutunursa gebelik başlar ve normal hamilelik süreci ile aynı şekilde ilerlemektedir.

Yumurta Donasyonu Fiyatları

Yumurta donasyonu işlemleri Euro üzerinden yapılmaktadır. Yumurta bağışçılarına da ücret ödendiği için donasyon fiyatları 5 Bin Euro gibi rakamlardan başlamaktadır. Türkiye’de yaşayan ve donasyon yaptırmak isteyen çiftlere en yakın lokasyon ise Kuzey Kıbrıs’tır. Orada bu işlem yasal olduğu için çocuk sahibi olma tedavi yöntemleri oldukça gelişmiş, ayrıca alanında tecrübeli uzmanlar yer almaktadır. Donasyon fiyatları;

  • Uzmanın tecrübesine,
  • Kullanılan yumurtanın kalitesine,
  • Sağlık merkezinin sahip olduğu teknolojik ekipmanlara,
  • Hastaların ulaşım, konaklama vb. gibi kişisel ihtiyaçlarının karşılanmasına bağlı olarak değişmektedir.

Yumurta donasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız bu tür işlemlerde size uygun fiyat verip kesin çocuk sahibi olursunuz gibi vaatlerde bulunan sağlık kuruluşlarına itibar etmemenizi öneririz. Hem maddi hem de manevi açıdan zorlu bir süreç olan çocuk sahibi olmak konusunda bu işi ticarete dökmüş insan sağlığını ve duygularını hiçe sayan kişilerden, kurumlardan uzak durun. İnternette kapsamlı bir araştırma yapıp, gidip uzmanla yüz yüze görüşüp kararınızı veriniz. Unutmamalısınız ki yumurta bağışçılarının sağlıklı kişiler tarafından seçilmiş olmaması sizin çocuğunuzun da hayatını riske atacaktır. Yumurta donasyonu hakkında daha fazla detaylı bilgiye aşağıda yer alan videolardan ulaşabilirsiniz.

Sitemizde yer alan hamile kalmak için diğer tedavi yöntemlerini de okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ