Canım Anne

Yumurta Haşlama Süresi

Yumurta Haşlama Süresi

Yumurta haşlama süresi ne kadar olmalıdır, yumurta kıvamına göre haşlama süreleri nedir içeriğimizden detaylı olarak bulabilirsiniz.

Yumurta hemen hemen herkesin sabahları kahvaltıda tükettiği bir besindir. Sabahları haşlanarak, kızartılarak, sucukla veya menemen yapılarak tüketilen yumurta içerisinde yüksek oranda protein bulunu.r Her yaştan kişinin mutlaka tüketmesi gereken bir gıda olan yumurtayı doğru kıvamda haşlamak için belli bir süre beklemek gerekir. Haşlanmış yumurtada az pişmiş, orta ve çok pişmiş süreleri vardır. Az pişmiş yumurta rafadan yumurta olarak bilinmektedir. Yumurtanın hangi kıvamda pişmesi için ne kadar süre beklemelisiniz merak ediyorsanız aşağıdan yumurta haşlama sürelerini bulabilirsiniz.

Yumurta Haşlama Süresi

Rafadan Yumurta Haşlanma Süresi

Yumurtanın az pişmiş yani rafadan pişmesi için 3 dakika pişirmeniz yeterli olacaktır. Rafadan yumurtada orta sarı kısım çok fazla pişmez ve hafif cıvık bir kıvamdadır.

Kayısı Yumurta Haşlanma Süresi

Kayısı kıvamında yumurta haşlatmak için yaklaşık olarak 5-6 dakika kaynatmak gerekir. Çoğu kişi yumurtasını genellikle kayısı kıvamında pişirerek tüketmektedir.

Katı Yumurta Haşlama Süresi

Yumurtayı tamamen katı bir şekilde iyice pişirmek için ise ortalama olarak 12 dakika pişirmeniz yeterli olacaktır.

Yumurta pişirme süresini aşağıdan Refikanın Mutfağı anlatımı ile videolu olarak da seyredebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ