Canım Anne

Yün yorgan nasıl yıkanır

Yün yorgan nasıl yıkanır

Yün yorgan nasıl yıkanır

Yün yorgan nasıl yıkanır sorusuna güzel bir makale hazırladık, yün yorgan nasıl yıkıyoruz. Yaz temizliklerinin başladığı dönem kış ayı başlamadan sıcak havada yün yastıklar, yün yorganlar havalandırılır. Bazı hanım arkadaşlarımız yıkamaktan yana küçük çocukları olanlar bazen ufaklıklar idrar kaçırma oluyor. Yün yorgan nasıl yıkanır hepimiz birbirimize soruyoruz sen nasıl yıkadın diye kimimiz makinede veya sökerek, yada bütün yorgan şeklinde hepimizin bir fikri var.

Sağlık açısından yün yorganlar tercih ediyoruz. Veya daha sıcak tutuyor kimin yöresinde yün yorgan olmadan olmaz. Bazı hanım arkadaşlarımız hazır yorgana dönüş yapıyor. Konumuz yün yorgan yıkanır mı? tabi ki yıkanıyor ve bunu güzel yıkayan  komşularımız var. Yaz temizliğinde ilk sırada yün dökümü başlıyor balkonlar yün sarkıyor bende sizlere onlardan aldığım bilgileri aktarmak istiyorum.

Yün yorgan nasıl yıkanır?

•İlk adım : yün yorgan nasıl yıkanır yorganınızı bütün yıkamak istiyorsanız. Biraz zor olabilir suyu çektikçe ağırlaşması nedeniyle çevirmek zor olabiliriz yardımcı olabilecek biri öncelikle gerekiyor. Akşamdan yün yorganınızı küvet içine yerleştirelim çok ılık su ile dolduralım biraz matik ilave edelim ve ayaklarınızla iyice çiğneyin ve bırakalım sabah aynı işlemi tekrarlayıp ve bol su ile durlayalım ve süzülmesi için yüksek bir zemine çıkaralım sonrasında iyice kurutalım kuruduğundan iyice emin olun küf ve koku yapabilir. İsterseniz vakumlu torbalar alabilir içinde muafaza edebilir. Yada ceviz yaprağı defne yaprağı koyarak saklaya bilirsiniz.

• ikinci adım: yün yorganınızı sökerek yıkamak ve azar azar yıkamak sererek kurutmak ve onları kabartma biraz zor olabilir ama en iyi temizleme yöntemi akşamdan büyük leyen içinde az matikle ile ıslatıp yada büyük küvetiniz varsa onun içinde yıkamak daha kolay olacaktır. Sıcak sudan kaçının yünleri sert olmasına sebep olabilir. En iyisi ılık su ve biraz matik ile yıkama işlemi sökülen yorgan tekrar yeteneğiniz varsa kendiniz dikebilir yada yorgancı da dikim işlemi yaptırmanız gerekiyor.

• Çamaşır makinesi atmak uygun olmaya biliyor yorgan büyük makine içine sığmayan bir durum küçük yorgan belki oda sert olma durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ben de duymuştum makinede yün yastık yıkama yaptım matik kullandım yastık çöp oldu. Makinede yıkama yaparken yumuşatıcı ile yıkayınız yoksa  sertleşir  elde yıkamak yünler için en güzeli oluyor.

• Aynı işlemleri yün yastıklarınız da uygulaya bilirsiniz.

• Sonuç olarak ister bütün yada sökerek yün yorganlarınızı yıkayabilirsiniz. sadece sıcak su ve az matiz elde yıkama için . Makinede sadece yumuşatıcı ile yıkama sonuç harika olacaktır.

Yün yorgan nasıl yıkanır

Bol temiz günler diliyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi