Yuvarlak Lif Modelleri

   İlk kez örgüye başlayacak olanlar genellikle lif örerek başlarlar. Bunun nedeni ise liflerin küçük parçalardan oluşmasından kaynaklıdır. Bu yüzden de örmesi daha keyifli ve kolaydır. Lifler eskiden beridir genç kızların çeyiz sandıklarını süslemektedir. Bin bir çeşit ve modeli ile beraber günümüzde de halen daha çeyiz sandıklarındaki yerini korumaya yeni ve trend renk ve modelleri ile devam etmektedir. Eski ve yeni model ve örneklerin birleşmesi ile beraber ortaya şık ve özgün modeller çıkmıştır.

Lif modelleri oldukça çeşitlidir. Tek renk iplik kullanılarak yapılanlar olduğu gibi aynı zamanda birden fazla rengin bir arada kullanıldığı renk ve modeller de vardır. Bunun yanı sıra sakallı iplik veya ebruli iplikleri kullanarak farklı liflerde ortaya çıkarabilirsiniz. Ördüğünüz lifin rengi kadar ipinin kalitesine de dikkat etmelisiniz. Kaliteli, pamuklu ve yumuşak dokulu ipleri tercih etmelisiniz.

Lif örnekleri arasında tığ işi örgü ile yapılanlar olduğu gibi aynı zamanda da şiş örgüsü ile yapılan modeller de yer alır. Her ne kadar şiş ile yapılan lifler olsa da daha çok tığ işi örgü ile yapılan lifler tercih edilmektedir. Bununla beraber de tığ işi ile yapılan lif modelleri oldukça yoğunluktadır.

   El örgüsü lif modelleri birçok farklı çeşide sahiptir. Kare formlu örülen liflerin yanı sıra aynı zamanda da yuvarlak, oval veya dikdörtgen formlu örülenleri de vardır. Bunların yanı sıra kalp, yıldız, hayvan formlu olarak örülen liflerde vardır.

Yuvarlak lif modelleri en çok tercih edilen lifler arasındadır. Kendi içinde birçok farklı model ve deseni mevcuttur. Sizlerde birbirinden farklı ve şık yuvarlak lif modelleri için sitemizde bulunan resimli anlatımlı ve şemalı görselleri takip edebilirsiniz.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ