Yüz Şekline Göre Makyaj

Yüz şekline göre makyaj nasıl yapılmalı ve makyaj hileleri ile nasıl daha düzgün bir görüntüye sahip olunur merak ediyorsanız aşağıdan bulabilirsiniz.

Hemen hemen her kadın yetişkin bir birey olduktan sonra makyaj yapmaya başlar. Makyaj çoğu kadının kendini daha iyi hissetmesi, daha güzel görünüp kendince yüzünde bulduğu kusurları kapatmasını sağlamaktadır. Makyaj yaparak güzel bir görünüm elde etmek için yüz şekline göre ve doğru miktarda yapmak önemlidir. Her yüz şeklinde makyajın uygulanış şekli ve kullanılan ürünlerin tonları da değişmektedir. Yüzünüze uygun bir makyaj yapmak için cilt tonunuzu en önemlisi de yüz şeklinizi bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdan yüz şekline göre makyaj yapma sırlarını madde madde bulabilirsiniz.

Yüz Şekline Göre Makyaj

  • Eğer yuvarlak yani oval bir yüz şekline sahipseniz fondöten seçimi yaparken genellikle açık tonda olan doğal bir görüntü oluşturan ürünleri seçmelisiniz. Ayrıca ön plana çıkaracağınız bölgenin tek olması gerekir. Dudaklar veya gözlere yoğunlaşabilirsiniz. Rujlarınızı daha koyu seçmenizde fayda vardır.
  • Eğer kare şeklinde bir yüze sahipseniz koyu tonda olan ve cilt tonunuzu eşitleyen renkte fondötenler seçmelisiniz. Bu yüz tipinde önemli olan iki bölge alın ve burun kısmıdır. Makyajınızda bu iki bölge üzerine yoğunlaşınız. Bu kısımlara fondöten sürerken iki tonu karıştırıp sürün.
  • Uzun bir yüz şekline sahipseniz görünümü daha oval bir hale getirmek için kontür uygulayın. Yanak, alın ve çene kısımlarına uygulayacağınız kontür uygulaması yüz şeklinizi daha ideal bir görünüme getirecektir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ