Yüz Temizliğinde 6 Altın Adım

Yüz Temizliğinde 6 Altın Adım

Cildimiz en değerli giysimizdir. Bunun için yaz, kış cilt bakımına ve cilt temizliğine önem vermelisiniz. Cilt bakımı ve cilt temizliği yaparken ilk dikkat etmeniz gereken nokta cildinizi tanımaktır. Cilt tipinizi iyi tanımalı ve ona uygun bir bakım, temizlik yapmalısınız. Aksi halde yüzünüzü temizlerken, cildinize zarar verebilirsiniz.

Yüz temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler arasından birkaç püf noktası ise aşağıdaki gibidir. Bu noktalara dikkat ederek cildinizi koruyabilir etkili ve doğru bir cilt temizliği yapabilirsiniz.

yuz-temizliginde-6-altin-adim

  • Yüzünüzü gün içinde sık sık, her bulduğunuz fırsatta yıkamayınız. Ağır temizleyicilere ve suya çok fazla maruz kalan cildiniz kurur ve yağ dengesi bozulur. Bunun için sabah ve akşam günde en fazla 2 defa su ve temizleyici ile cildinizi temizlemeniz yeterli olacaktır.
  • Cilt temizleyici ürünlerinizi uyguladıktan sonra cildinizi iyice durulayınız. İyice durulanmayan ciltte kalıntılar meydana gelir.

yuz-temizliginde-6-altin-adim

  • Yüzünüzü sıcak suyla yıkamaktan uzak durunuz. Sıcak suyla yıkanan cildin yağ dengesi bozulur ve kurur. Bunun için soğuk veya sıcak su yerine ılık su tercih ediniz. Böylelikle gözenekleriniz sıkılaşır ve daha doğru bir yüz temizliği yapmış olursunuz.
  • Yüzünüzü yıkadıktan sonra tamamen kurulamak yerine nemli bırakmak cilt sağlığınızı koruyacaktır.
  • Yüzünüzü yıkayıp, kuruladıktan hemen sonra beklemeden hemen nemlendiriniz.
  • Hafta 2 kereden fazla peeling uygulamak yüzünüzü tahriş eder ve yıpratır. Bunun için aşırılıktan kaçınınız.

yuz-temizliginde-6-altin-adim

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ