Yüzerek Nasıl Zayıflanır?

Yüzerek Nasıl Zayıflanır?

En çok kalori yaktıran sporlardan biri olan yüzmek, kilo vermek isteyenlerin, zayıflamak isteyenler en öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır. Yüzme sporu sayısız kası aynı anda çalıştırmaktadır. Aynı zamanda kondisyonu artırıp, bölgesel olarak yağ yakımı oranını da artırmaktadır. Bu yüzden düzenli olarak yüzen kişiler istedikleri hedefe çok daha kolay ulaşmaktadır. Pek çok kişi formunu korumak için yüzme sporunu tercih etmektedir. Hem kilo verip hem de suyun tadını çıkarmak oldukça keyifli olduğundan bu yöntem seçen oldukça fazladır.

yuzerek-nasil-zayiflanir

Yarım saat yüzmek 350 kalori yakmanızı sağlar. Aynı saat dilimini ip atlamaya ayırmış olsanız sadece 75 kaloriniz gider. Aradaki farkı gördüğünüzde ne kadar muhteşem bir spor olduğunu sizde fark edeceksiniz. Yüzmek eklemlere yük binmesi önlediği için pek çok spordan daha sağlıklıdır ve form tutucu, kalori avcısıdır.

Yüzerek zayıflamak için yapılan egzersizlerinde bir sırası bulunmaktadır. Bunlara dikkat ederseniz daha etkili ve sağlıklı bir şekilde zayıflarsınız.

yuzerek-nasil-zayiflanir

Yüzme Egzersizleri 

  • Öncelikle ısınarak başlayınız.
  • Serbest stil ve öne kulaç olarak yüzmeye başlayınız.
  • Kalori bombası olan kurbağalama yüzüşe geçebilirsiniz.
  • Sırt ve omuz kaslarını çalıştırmak için geri kulaç yüzme aşamasına geçiniz.
  • Kelebel stil yüzüş yapması biraz zor olsa da saatte size 800 kalori yaktırdığı için bunu da deneyebilirsiniz.
  • Herhangi bir destekten tutunarak sadece bacaklarınızı çırpın. Bu sayede bacak kaslarınızı müthiş derecede çalıştırmış olacaksınız.
  • Bitirdikten ve sudan çıktıktan sonra soğuma hareketlerini yapınız.

yuzerek-nasil-zayiflanir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ