Yüzmeyi Öğrenen Bebekler

Yüzmeyi Öğrenen Bebekler

Bebeğinizin yüzmeyi öğrenmesi için ilk atmanız gereken adım sizin adımınız. Bu da ona güven vererek olması gereken bir olgudur. Bebeğiniz güven duymadığı biri ya da hoşuna gitmeyecek bir yerde ilk su deneyimini yaşarsa ilerde ona yüzmeyi öğretmek için büyük zorluk çekebilirsiniz. Bu sebeple önce onu suya alıştırmalısınız. Banyo yaptırırken korkmamasını ve eğlenceli şekle döndürmeyi başarmalısınız. Bu sayede daha kolay ve çabuk olarak suya alışacaktır.

yuzmeyi-bilen-bebekler

Eğer yüzmeyi havuzda öğretecekseniz özel olarak hazırlanmış olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü bebek ciltleri bizim cildimizden çok daha hassas bir yapıdadır ve temizlik için kullanılan klor gibi kimyasallardan çok daha kolay etkilenebilir. Yüzmeyi öğrenen bebekler için havuzun temiz olmasına dikkat edin ve su yutmamasına çalışın. Bu konu hakkında eğitim almış bilgili yüzme hocalarından faydalanabilirsiniz. İşinde profesyonel olan biri hem sizi bu korkudan alı koyar hem de daha kolay ve çabuk etki göstermesini sağlar. Bebeğiniz suya ilk girdiğinde ısısına da dikkat etmelisiniz. Korkması onun alışkanlık boyutuna gelmesini uzatacaktır. Ünlü bir düşünüründe dediği gibi boş beyinler çabuk öğrenir. Bu nedenle bebeğiniz çevresinden gördüğü, izlediği, ona öğretilen ve hissettirilen duyguların hepsini çok çabuk kapmaktadır. Ona suyun güzel ve iyi olduğunu suda çok eğlendiğinizi hissettirmelisiniz.

yuzmeyi-ogrenen-bebekler

Yüzme eğitimi için farklı görüşler mevcut ama 6. Ayından itibaren bebeğiniz için yüzme eğitimine başlayabilirsiniz. Bebeğiniz için uygun mayo bezlerden alın ve yüzünü suya sokmadan eğitime başlayın. Boğulma hissini asla almaması gerektiği için baş en son suya sokulacak bölgedir. Sırt üstü suda gezdirme ile devam edebilirsiniz. Eğlenceli olduğunu hissettikten sonra sizinle birlikte su altına girmeye başlayacaktır. Ellerinizi eğitimin başında asla üzerinden çekmeyin ve sizin her zaman yanınızda olduğunu bilsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ