Yüzünüzü Nasıl Temizleyebilirsiniz?

 

  Cildiniz sönük ve solgun gözüküyorsa hiç endişelenmeyin ve yazımızı okumaya devam edin. Birkaç püf noktasına ve güzellik tüyolarına dikkat ederek yüz temizliğinizi ve bakımınızı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Öncelikle burada önemli olan nokta cilt tipinize uygun bir uygulama ve bakım uygulamaktır. Herkesin cilt tipi farklıdır. Haliyle uygulanan bakım yöntemleri de farklılık gösterecektir.

blank

  Hassas ve kuru ciltler için temizlik: Kuru ciltler zaten yeterince kuru ve yağsız, nemsizdir. Bu yüzden temizleme yapacağınız zaman köpük temizleyicileri kullanmak yerine temizleme sütü tercih etmelisiniz. Cildiniz kuru olduğu için içinde alkol olan ürünlerden uzak durmanız da fayda var. Kuru cilde sahip olan kişiler cildindeki nemi dengelemek için nemlendirici maske uygulayabilirler. Haftalık olarak yapılan bu işlem sizin cildinizin daha canlı ve parlak görünmesini sağlayacaktır.

  Yağlı veya akne eğilimli ciltler için temizlik: Yağlı bir cilde sahipseniz eğer mutlaka her gün makyajınızı temizleyin. Nem oranı düşük bir cilde sahipseniz nemlendirici kremlerin içinde yağ oranı az, nem oranı fazla olanları tercih edip kullanabilirsiniz. Bazı nemlendiricilerin içerisinden olması gerekenden fazla yağ olabilir, buna dikkat etmeli ve cilt tipinize uygun krem ve maskeler seçmelisiniz.

Gözeneklerinizin tıkanmaması için hiçbir zaman makyajlı bir şekilde uyumayın. Yağlı ciltler zaten yeterince sivilce ve akne oluşumuna yatkındır. Bu yüzden yüz temizliğinde daha çok dikkat ve özne gerektirir.

    Cilt temizliğinde dikkat edilmesi gereken bir nokta ise temizleme yaparken aşırı sıcak veya aşırı soğuk su ile temizlememektir. Ekstrem sıcaklıklar cildinizi olumsuz yönde etkileyecektir. Bu yüzden temizliğinizi her zaman ılık su ile yapmalısınız. Kullanacak olduğunuz kremleri ve maskeleri mutlaka cilt tipinize dikkat ederek almalı ve uygulamalısınız.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ