Zambak çiçeği lif modeli yapılışı

Zambak çiçeği lif modeli yapılışı yeni yuvarlak lif modeli arayanlar için yıldız tekniği ile örülmüş yuvarlak taban üzerine dikişsiz çiçek modelini uygulayarak yapılan lif çalışmasıdır. Çeyizlik ve siparişler için güzel model seçeneği olacaktır.

Lif modellerinde oldukça fazla model seçeneği olduğu için yapılışında karar vermek oldukça zor olmaktadır. Sizin tercihiniz hangi modeller olmaktadır ? birçok lif örneğini yazımızdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Zambak çiçeği lif modeli yapılışı

2 Renk lif ipi kullanımı

Elinize yatkın tığ seçimi

Yapılışı: 7 Zincir ile halka oluşturalım, halka içine aralarda iki zincir çekerek altı fıstık yapalım, yıldız örgü tekniği ile üçlü fıstıklar yaparak dilimleri oluşturuyoruz. Arttırma işlemi yaparak istediğimiz boyuta getirelim. Toplam da dokuz sıra ve dokuz fıstık olana kadar taban kısmını tamamlayalım.

Devamında diğer renk ip seçimi ile devam ediyoruz. Tabanın orta kısmından başlayarak fıstık yapalım, yıldız örgü tekniği ile üçlü fıstık kapatarak arttırma işlemi yaparak devam ediyoruz. Toplamda beş fıstık olana kadar örelim, devamında eksiltme işlemi yaparak devam ediyoruz. Biten modeli tabanın uç kısmına sabitleyip aralara zincir çekip lifin orta kısmına dönüş sağlıyoruz. Aynı işlemi diğer dilimler içinde uyguluyoruz. Altı dilim üzerine zambak modelini uygulamış olacağız. Kenar oyası ve orta kısma puf çiçek yaparak modeli bitirelim, Detaylı yapılışı için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Lif modeli, lif modelleri ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Suzanın elişi dünyası youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Zambak çiçeği lif modeli yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ