Zincirli Bluz Yapımı

Tığ ile örgü örmeyi bilmiyorsunuz ama arkadaşlarınızın kendi ördüğü ve çok şık görünen örgü bluzlara da içiniz gidiyor. Ya da tığ işine fazlasıyla hakimsiniz ama aklınıza yapılışı kolay ama farklı bir bluz modeli gelmiyor. Tığ işi bilmeyenlerin bile hayatlarında ellerine mutlaka birkaç defa tığ aldığını ve zincir çektiğini düşünürsek sizin beğeninize sunduğumuz oldukça basit bir zincirli bluz yapımı mevcut.

zincirli-bluz-yapimi-3

Bayan bluz modelleri arasında hatırı sayılır bir yere sahip olduğunu bildiğimiz tığ işi örgü bluzlar her yıl olduğu gibi bu yıl da saltanatını devam ettiriyor. Daha önce belirttiğimiz gibi herkes aynı örgü bilgi ve becerisine sahip değil elbette. Ama tığ ile örgü işinden hiç anlamayanlar için bile çocuk oyuncağı olan bazı modellerle tanışmanızda fayda var. Bu tarz bluzların tek giyilmesi pek mümkün görünmemekle beraber yazın sahilde mayonuzun ya da bikininizin üzerine giyebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Abiye bir kıyafetle kullanmayı düşünüyorsanız kendinden simli örgü ipleri bu bluz için ideal bir seçimdir.

zincirli-bluz-yapimi-2

Aslında simler artık sadece geceleri değil günlük hayatımızda da rahatlıkla kullanabileceğimiz detaylar arasında çoktan girdi. Zincirli bluzunuzu istediğiniz herhangi bir iplikle yapmanız çok mümkün. Belki bir gecede bile örüp bitireceğiniz bluzunuzu kullanım alanları oldukça geniş.

zincirli-bluz-yapimi-5

Bu kadar kolay ve pratik bir örgü modeli ile ilgili aklınızdan zincirli bluz nasıl yapılır sorusu geçtiğini biliyoruz. Tahmin edeceğiniz gibi tığ ile örebileceğiniz ve size hoş bir şıklık kazandıracak bu bluzun yapımı düşündüğünüzden çok daha kolay ve kısa sürecek. Sizi yoracak ki bu da çok zevkli olacak, bluzunuz için ip öreceğiniz rengi ve ipi seçmek ve en kısa zamanda size en yakın mağazaya gidip malzemenizi satın almak. Ardından da uygun numarada bir tığ edinmekle ikinci sorunu da çözmüş olacaksınız. Gerisi çocuk oyuncağı inanın bize.

zincirli-bluz-yapimi-4

Örgü ve el işleri bölümümüzü de ziyaret ederek daha pek çok modele ulaşabilirsiniz. Sitemizde hoşunuza giden içerikleri sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmanız daha çok kişinin faydalanmasını sağlar.

zincirli-bluz-yapimi-1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ