Örgü Yelek Modelleri

Örgü Yelek Modelleri

Örgü işlemek he çok kolay hem de sabır isteyen bir iş olmaktadır. Bu işi yapabilmek için özel bir yeteneğinizin olmasına gerek yoktur. Sadece küçük püf noktalarını bilmeniz yeterli olacaktır. Bu küçük fakat önemli püf noktaları sayesinde her bayan evinde rahatlık ile el işi yapabilir.

Örgü Yelek Modelleri

Örgü Model Detayları Ve Daha Fazlası

6 yaş örgü yelek modelleri için yapmanız gereken beğendiğiniz bir renk iplik ve ona uygun şiş almanız olacaktır. Sonrasında ise en az 25 en fazla 40 çift ilmek kurmaktır. Bu durum için dikkat etmeniz gereken çocuğun boyu ve kilosu ayrıca da iplik kalınlığı ile şişin kalınlığı olmaktadır. Sonrasında ise lastik işlemek gerekiyor. Lastiği isterseniz iki ters iki düz işleyebilir veya bir ters bir düz işleyebilirsiniz.

Lastik işlenmesinin sebebi örgü bittikten sonra alt kısmının kıvrılmaması ve düz durmasının sağlanmasıdır. Lastiği ortalama dört parmak kalınlığında işlemeli ve istediğiniz modeli kumralsınız. Biz bu gün sizlere kolaydan başlayabilmeniz için düz modeli anlatacağız işleyeceğiniz bu model hem çok kolay hem de çabuk işlenen bir model olmaktadır.

Yelek üç parçadan oluşacaktır. Arkasını kaç başladıysanız önünü yapacağınız parça yarısından bir fazla olması gerekiyor. Bir fazla olmasının sebebi dikildiği zaman bir ilmek dikiş payı olmasıdır. Çocuğun boyu ölçülerek gereken ölçüde işlendikten sonra koltuk altı ve yaka kesimi yapılmalı ve kol ölçüsü de bittikten sonra örgü bitirilmelidir. Sonrasında ise yelek için ilkem açılan yerlerin karşısına düğme dikilmeli ve yelek tamamen bitirilmelidir.

Üç boyutlu yelek modeli

5 ile 7 yaş çocuklar için uygundur.

Model 10 + katlarından oluşmaktadır.

Genişliği 37 santim

Boyu 43 santim

İki renk ip kullanımı

Elinize ve ipinize göre tığ seçimi

Yapılışı: İlk olarak zincir sayısını ayarlayalım model anlatımında 254 zincir çekilmiştir. Zincir sayınızı ayarladıktan sonra her zincir üzerine ikili trabzan yapalım. Toplamda 250 trabzan yapıyoruz.

İkinci sırada kenar trabzanı için beş trabzan yapalım bir zincir çekelim bir boşluk ve dokuz trabzan yapalım, bir zincir çekelim bir boşluk ve dokuz trabzan yapalım sıra sonuna kadar aynı işlemi yapalım sıra sonunda kenar trabzanını uyguluyoruz.

Aynı örme tekniği ile 30 santim olarak model anlatımında örülmüştür. Sıra sayısı olarak 36 sıra örüp kesme işlemi uygulanmaktadır. Kol ayrımı ve yaka, ön kesim işlemleri, kelebek modelinin uygulaması için detaylarını video anlatımda bulabilirsiniz. Kolay gelsin..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ