Canım Anne

6 Yaş Örgü Yelek Modelleri

Örgü işlemek he çok kolay hem de sabır isteyen bir iş olmaktadır. Bu işi yapabilmek için özel bir yeteneğinizin olmasına gerek yoktur. Sadece küçük püf noktalarını bilmeniz yeterli olacaktır. Bu küçük fakat önemli püf noktaları sayesinde her bayan evinde rahatlık ile el işi yapabilir. Her örgünün ayrı bir detayı ve püf noktası olduğu gibi 6 yaş örgü yelek modelleri içinde aynı durum geçerli olmaktadır. Eğer bu örgü modelinin detaylarını merak ediyorsanız o zaman yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Örgü Model Detayları Ve Daha Fazlası

6 yaş örgü yelek modelleri için yapmanız gereken beğendiğiniz bir renk iplik ve ona uygun şiş almanız olacaktır. Sonrasında ise en az 25 en fazla 40 çift ilmek kurmaktır. Bu durum için dikkat etmeniz gereken çocuğun boyu ve kilosu ayrıca da iplik kalınlığı ile şişin kalınlığı olmaktadır. Sonrasında ise lastik işlemek gerekiyor. Lastiği isterseniz iki ters iki düz işleyebilir veya bir ters bir düz işleyebilirsiniz.

Lastik işlenmesinin sebebi örgü bittikten sonra alt kısmının kıvrılmaması ve düz durmasının sağlanmasıdır. Lastiği ortalama dört parmak kalınlığında işlemeli ve istediğiniz modeli kumralsınız. Biz bu gün sizlere kolaydan başlayabilmeniz için düz modeli anlatacağız işleyeceğiniz bu model hem çok kolay hem de çabuk işlenen bir model olmaktadır.

Yelek üç parçadan oluşacaktır. Arkasını kaç başladıysanız önünü yapacağınız parça yarısından bir fazla olması gerekiyor. Bir fazla olmasının sebebi dikildiği zaman bir ilmek dikiş payı olmasıdır. Çocuğun boyu ölçülerek gereken ölçüde işlendikten sonra koltuk altı ve yaka kesimi yapılmalı ve kol ölçüsü de bittikten sonra örgü bitirilmelidir. Sonrasında ise yelek için ilkem açılan yerlerin karşısına düğme dikilmeli ve yelek tamamen bitirilmelidir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın