Alçı Lekesi Nasıl Çıkar? Alçı Lekesi Çıkartma Yolları!

Alçı Lekesi Nasıl Çıkar? Alçı Lekesi Çıkartma Yolları!

Zor lekelerin çıkartılması hanımların canını sıkan durumlar arasındadır. Leke çıkartma yolları sitemizde sık sık yayınlanmaktadır. Hangi lekenin nasıl çıkacağı ile ilgili yazılarımız devam ediyor. Yayınlanan tüm yazılarımız takipçilerimiz tarafından ilgiyle okunuyor. Boya Lekesi Nasıl Çıkar? Boya Lekesi Temizleme! Konulu yazımızı ve ilgili diğer yazılarımızı da inceleyerek faydalanabilirsiniz. Bugünkü konumuz alçı lekesi nasıl çıkar sorusunun cevabı… Zorlu lekelerden olan alçı lekesi çıkartma yolları yazımızın devamından öğrenilebilir.

alci-lekesi
Alçı Lekesi Nasıl Çıkar?

Alçı Lekesi Nasıl Çıkar?

Zorlu lekelerde olan alçı lekesi nasıl çıkar sorusu bu lekeyle karşılaşanlar tarafından sorulur. Alçı lekesine öncelikle hızlı bir şekilde müdahale edilmesi ve bulunduğu yere iyice işlemesinin engellenmesi gerekir. Boya badana işlerinde sıkça kullanılan alçı malzemesi fayanslarda leke oluşumuna neden olur. Fayanstaki alçı lekesi kurumadan silinirse kolaylıkla çıkar. İnatçı lekeler arasında adı geçen alçı lekesine hemen müdahale edilmez, silinmez veya çıkartma yolları uygulanmazsa leke giderek daha zor çıkar hale gelir.

alci-lekesi
Alçı Lekesine Ne Uygulanır?

Alçı Lekesi Nasıl Temizlenir?

Alçı lekesi çıkartmak için nasıl temizleneceğinin ve ne kullanılacağının bilinmesi gerekir. Alçıdan dolayı oluşan lekede yapılan en büyük yanlış sadece su ile silinmesidir. Su, alçının daha çok ayılmasına ve çıkmasının zorlaşmasına yol açar. Böylece içinden çıkılmaz bir durum ortaya çıkar.

Alçı içeriğinden dolayı sirke ile buluştuğunda kolayca çözünen bir maddedir. Bu yüzden alçı lekesine sirke sürülür veya sirkeli suyla silinirse çıkması daha kolay olur. Alçı lekesine uygulanacak olan sirkenin ılık olmasına dikkat edilmesi gerekir. Isıttığınız sirkeyi bir beze dökün ve çitileyerek lekeyi çıkartın.

Sirke ile alçı lekesi çıkarma yöntemi kırıklarda kola ve bacaklara yapılan alçıdan dolayı oluşan lekeler için de kullanılır. Temizlikte etkili maddelerden biri olan sirke kırık alçısı lekesi çıkartma için de kullanılır ve işe yarar. Vücuttaki alçı lekesi bir beze dökülecek sirkeyle o bölgenin ovulmasıyla geçer.

alci-lekesi
Leke Çıkartma Yöntemleri
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ