Su Faturası Nasıl Daha Az Gelir? Su Faturası Azaltma!

Su Faturası Nasıl Daha Az Gelir? Su Faturası Azaltma!

Su faturaları da elektrik, doğalgaz ve telefon faturaları gibi aile bütçesini zorlayan ve azaltma yolları arananlardandır. Suyun bilinçsiz kullanımı hem faturaların artmasına neden olur, hem de fazladan su harcayarak doğa şartlarına da uymamış oluruz. Su faturası azaltma yolları bilinirse su kaynaklarımızın doğru kullanımına katkıda bulunmamızın yanı sıra tasarruf ederek bütçemize de katkı sağlarız. Yüksek su faturasından kurtulmak için yapmanız gereken her şeyden yazının devamında bahsedilmiştir. Ayrıca Doğalgaz Faturası Düşürme Yöntemleri başlıklı yazımızı da okuyarak aile bütçenize daha çok yarar sağlayabilirsiniz.

su-faturasi-azaltma
Su Faturası Azaltma Yolları

Su Faturası Nasıl Azaltılır?

Su faturası azaltma yolları denince akla gelen birçok yöntem vardır. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bu yöntemler öğrenildikten sonra sadece ailedeki bir kişi tarafından değil, o evde yaşayan herkes tarafından uygulanmasıdır. Aksi halde su faturasının az gelmesi için gösterdiğiniz çaba boşa gidebilir. Eşinize, çocuklarınıza ve ailenizdeki diğer kişilere de su faturası tasarrufu yollarını öğretmeniz ve uygulamalarını sağlamanız gerekir.

su-faturasi-azaltma
Su Faturası Nasıl Azaltılır?

Su Faturası Azaltma Yolları Nelerdir?

Su faturası azaltma yolları aşağıda sıralanmıştır. Bunları uygulayarak faturalarınızın daha az gelmesini sağlamanız mümkündür.

  • Evlerde tasarruflu sifonların ve bataryaların kullanılması faturalara olumlu etki eder. Fotoselli bataryaların tercih edilmesinde yarar var.
  • Armatür ile su hortumunun arasına su akışı kontrolü sağlayan cihazlar takılabilir. Suyun tazyikinin kontrol edilmesi su tasarrufu sağlayacaktır.
  • Banyolardaki rezervuarların ve lavabolardaki bataryaların su akıtıp akıtmadığını sık sık kontrol edin.
  • Rezervuarların içine boş pet şişe atmanız daha az su dolmasını sağlar. Bu sayede su faturası azaltma yoluna gidilmiş olur.
  • Çamaşır makinesi ve bulaşık makinesini tam dolmadan çalıştırmayın.
  • Banyo yaparken küveti doldurma alışkanlığınızdan vazgeçin.
  • Duş alırken suyun boşa akması faturanın çok gelmesinin en büyük etkisidir.
  • Dişlerinizi fırçalarken suyu mutlaka kapatın. Boşa akıtmayın.
su-faturasi-azaltma

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ