Amigurumi Araba Yapımı

Amigurumi bilinen adı ile örgüden oyuncak yapımıdır. Eskiden beridir var olan bu teknik diğer örgüler kadar üzerine düşülmediği için ilerleyememişi gelişememiştir. Ancak günümüzde el örgüsü ürünlere verilen değerin yeniden artmasıyla beraber amigurumi yapımı da yeniden canlanmıştır. Canlanması ile beraber her geçtiğimiz gün yeni modeller, çeşitler ortaya çıkmaya başlamıştır. Amigurumi oyuncak yapımı için seçmiş olduğunuz iplere dikkat etmenizi öneririz. Kaliteli ve tüylenmeyen ipler ile örmeniz iyi olacaktır.

amigurumi-araba-yapimi-4

Amigurumi yöntemi ile yapılan oyuncakların çeşitliliği bir hayli fazladır. Bu modellere her geçtiğimiz gün yenileri eklenmektedir. Amigurumi oyuncaklarından biri de oyuncak arabalardır. Özellikle de erkek çocuklarının fazlasıyla hoşuna gidecek olan bu modeli isterseniz sizde rahatlıkla kendiniz yapabilirsiniz. Tığ işi bilen ve el becerisi olan her bayanın rahatlıkla yapabileceği kolaylıktadır.

amigurumi-araba-yapimi-3

Amigurumi araba yapımı aslında oldukça basit ve keyiflidir. Arabanın tabanını siyah iple başlayıp arabanın büyüklüğüne göre sık tığ işi örgü ile örüyoruz. Arabanın tekerlerini yapacağınız bölümü eksiltme yapmayı unutmayınız. Daha sonra ise kırmızı renk kalın ip ile arabanın tavanlarını ve yan kısımlarını örüyoruz.

amigurumi-araba-yapimi-2

Yine aynı şekilde arabanın tekerlerinin geleceği hizayı boşluk bırakmayı unutmuyoruz. Arabanın tekerleri için dört adet teker örüyoruz. Kırmızı ile başlayıp siyah ile örmeye devam ediyoruz. Sık iğne ile yaptığımız tekerleri yerlerine dikiyoruz. Ve arabamızın içini boncuk elyaf ile doldurup tamamen dikiyoruz.

amigurumi-araba-yapimi-1

Daha sonra ise arabanın camlarını beyaz ip ile örüp arabanın üstüne yeniden dikip ekliyoruz. Artık arabamız hazır demektir. Çocuğunuza rahatlıkla hediye edebilirsiniz. Hem kullanışlı hem sağlıklı hem de çocuklarınız için oldukça kıymetli olacaktır. El emeği ile yapılan hediyelerin yerini hazır ürünler asla alamaz ve almayacaktır.

amigurumi-araba-yapimi-5

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Hadi ORDAN dedi ki:

    Aşırı derecede açıklayıcı olmuş, çabanıza sağlık.

  2. Amirgurumi Diyarı dedi ki:

    Videolu anlatım olursa harika olur

BİR YORUM YAZ