Canım Anne

Örgü Aşık Ayıcık Yapımı

Örgü Aşık Ayıcık Yapımı

 

  El emeği ürünlere verilen değer her geçen gün artmaktadır. El ürünlerine verilen değerin artmasıyla beraber amigurumiye olan düşkünlük de her geçen gün artmakta ve yeni modeller ortaya çıkmaktadır. Amigurumi örgü oyuncaklar hem kullanışlı hem de oldukça sağlıklı olması açısından anneler tarafından sıkça tercih edilmeye başlamıştır. Hazır alınan oyuncaklar gibi kimyasal ve plastik içermediği için çocuklarınız için güvenle kullanabilirsiniz. Özelikle de kaliteli, tüylenmeyen, anti bakteriyel ipleri kullanırsanız çocuklarınız için daha sağlıklı olacaktır.

orgu-asik-ayicik-yapimi-5

Amigurumi yöntemi ile yapılan birçok farklı oyuncak mevcuttur. Bunlardan biri de örgü aşık ayıcık yapımı modelidir. Örmesi oldukça basit ve keyiflidir. Tığ işi örgüyü bilen, el becerisi olan her bayan rahatlıkla örebilir.

orgu-asik-ayicik-yapimi-4

 Amigurumi aşık ayıcık yapımı için gerekli malzemelerimiz kahverengi, siyahi beyaz ve kırmızı kalın pamuklu iplik, makas, iğne, tığ ve boncuk elyaf bu model için yeterli olacaktır.

orgu-asik-ayicik-yapimi-3

Oyuncak ayıcık yapımına öncelikle parçaları örerek başlamamız iyi olacaktır. Öncelikle kahve rengi iplikle kafasını, gövdesini kollarını ve ayaklarını sık tığ işi örgü  modeli ile örünüz. Daha sonra ördüğünüz parçaların içini boncuk elyaf ile doldurup birleştiriniz. Beyaz iplik ile burnunu örüp kafasına dikiniz. Siyah iplikle burun ucunu örüp onu da beyaz ördüğünüz parçanın ortasına dikiniz. Yine siyah ipliği kullanarak gözlerini ve kaşlarını işleyiniz. Ayıcığınızın vücudu artık tamamlanmış olacaktır. Kırmızı pamuklu ipi kullanarak sık tığ işi örgü ile kalp formunda örünüz. Ördüğünüz parçayı ayakları ve ellerinin birleştiği yere ekleyiniz, iğne ile dikiniz. İşte bu kadar kolay ve keyifli olan aşık ayıcığımız artık hazır.

orgu-asik-ayicik-yapimi-2

İsterseniz çocuğunuza hediye edebilir isterseniz sevdiğiniz biri için örüp hediye edebilirsiniz. El emeği ile yapılmış her hediye alınan hediyelerden çok daha fazla değerlidir.

orgu-asik-ayicik-yapimi-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ