Amigurumi Balerin Kızlar

Amigurumi Balerin Kızlar

   Amigurumi mi eskiden beridir yapılmış olsa da bu adıyla pek bilinmemektedir. Amigurumi bilinen manası ile örgüden oyuncak yapımıdır. Geçmişte örgüden karpuzları az çok herkes hatırlayacaktır. Ancak diğer örgüler kadar rağbet görmediği için gelişimi yavaşlamış olan bir örgü tekniğidir. Günümüzde el örgüsüne verilen değerin yeniden artmasıyla beraber amigurumiye olan ilgi de yeniden canlanmış ve yeni modeller ortaya çıkmıştır.

amigurumi-balerin-kizlar-5

    Amigurumi yöntemi ile yapılan birbirinden sevimli oyuncaklar, anahtarlar, dekoratif ürünler mevcuttur. Oyuncak hayvanlar, oyuncak bebekler, oyuncak çizgi film kahramanları yapımı gibi kullanım ve yapım alanı oldukça genişlemiştir. Her geçen günde yeni modeller ortaya çıkmaktadır.

amigurumi-balerin-kizlar-4

Amigurumi balerin kız yapımı da oldukça ilgi gören ve fazlasıyla tercih edilen bir modeldir. Şimdi sitemizde yapılışını sizinde anlayabileceğiniz kolaylıkta anlatacağız. Balerin kız yapmak için öncelikle malzemelerimizi tedarik etmemiz gerekir. Malzemeler ten rengi kalın pamuklu iplik, pembe pamuklu iplik, sarı pamuklu iplik, siyah nakış ipliği, boncuk elyaf, tığ, iğne, amigurumi gözler sizin için yeterli olacaktır.

amigurumi-balerin-kizlar-3

Malzemelerinizi aldıkta sonra sık tığ işi örgüsü ile önce kafayı örüyoruz, kulak ve burun çıkıntısına dikkat ederek örmenizde fayda var. Daha sonra sırasıyla kollar ve elleri, bacaklar ve ayakları, gövdeyi yaparak vücudun örgüsünü tamamlıyoruz. Ördüğünüz parçaların içini boncuk elyaf ile doldurup iğne ile bütünleştiriniz. Daha sonra ise ayaklarına şirin birer tane pembe iplikten patikler örüp giydirin. Yine pembe pamuklu ipi kullanarak balerin elbisesi dikerek üzerin dikiniz.

amigurumi-balerin-kizlar-2

En son ise yüz şeklini vermek için amigurumi gözlerini yüzüne ekleyin. Siyah nakış ipliği ile kaşlarını ve kirpiklerini yapınız. En son ise sarı pamuklu ip kullanarak balerin saçı yapıp ekleyiniz. Balerin saçına kurdele takarak daha sevimli görünmesini sağlayabilirsiniz.

amigurumi-balerin-kizlar-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ