Canım Anne

Amigurumi Oyuncak Sıpa Yapımı

Amigurumi Oyuncak Sıpa Yapımı

  El örgüsü ürünlere meraklı olan anneler, çocukları için örgüden oyuncak yapma fikrine de hayır diyemeyecektir. Amugurumi bir diğer adı ile örgüden oyuncak yapımıdır. Eskiden buyana yapılıyor olsa da fazla yaygınlaşma şansı bulamamıştır. Günümüzde hak ettiği değere yeniden kavuşmuştur. Amigurumi tekniği ile yapılan çok fazla birbirinden şık oyuncak modelleri mevcuttur. Sizde çocuğunuz için en beğendiğiniz modeli seçerek, istediğiniz renkte örebilirsiniz.

amigurumi-oyuncak-sipa-yapimi-5

   Amigurumi oyuncak yapımı için öncelikle tığ, kalın ve yumuşak dokulu ip, amigurumi gözler, naylon ip, iğne ve keçe gibi materyaller kullanılmaktadır.

amigurumi-oyuncak-sipa-yapimi-4

Amigurumi oyuncaklarından biri de oyuncak sıpa yapımıdır. Çocukların çok hoşuna gidecek olan bu modeli örmek aslında gözüktüğü kadar da zor değildir. Tığ işi biliyorsanız rahatlıkla sizde kendiniz yapabilirsiniz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Amigurumi oyuncak sıpa yapımı için materyallerinizi öncelikle başlayarak işe başlamalısınız. Tığ, kalın ve yumuşak dokulu ip, gözler, naylon ip ve iğne gibi materyaller gerekli olacaktır. Öncelikle oyuncak sıpanızın vücut parçalarını örerek işe başlamalısınız. Kafa, gövde, bacaklar ve ayaklar ve tabi ki de kepçe kulaklar bu parçaları ayrı ayrı sık tığ işi örgü ile yaparak işe başlamalısınız.

amigurumi-oyuncak-sipa-yapimi-2

Daha sonra ise bu parçaları birbirine tığ ile birleştiriniz. Gözlerini hazır amigurumi gözlerden yapabileceğiniz gibi kendiniz de iğne ile işleyerek rahatlıkla yapabilirsiniz. Göz, ağız ve burun kısmını da iğne ile yaptıktan sonra eşeğinizin üzerine renkli iplerle semer örüp dikebilirsiniz. Böylelikle daha şık ve sevimli görünecektir. El örgüsü ile yapılmış oyuncak tabi ki de hazır alınan oyuncaklardan çok daha fazla değerlidir. Sizde çocuğunuz için birbirinden şık amigurumi oyuncak modelleri arasından dilediğinizi seçerek örmeye başlayabilirsiniz.

amigurumi-oyuncak-sipa-yapimi-1

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. havva dedi ki:

    Nasıl yapildiğini bulamadim varsa vıdeo atarsım

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi