Amigurumi Çizgi Film Kahramanları

Amigurumi bir diğer adı ile el örgüsü ile oyuncak yapımıdır. Eskiden karpuz şeklinde örülen dekoratif ürünleri hatırlamayanınız yoktur. Ancak diğer örgü çeşitleri kadar yaygın olmadığı için fazla gelişme gösterememiştir. Günümüzde el emeği ürünlerine verilen değerin artmasıyla beraber amıgurumi oyuncaklarına olan ilgi de epey bir artış gözlenmiştir. Sizde çocuğunuz için birbirinden şık ve sevimli örgü oyuncaklar yapabilirsiniz.

Amigurumi oyuncak modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. El örgüsü ile yapılmış bebekler, oyuncak sıpalar, tavşanlar, kuzular hatta çizgi film kahramanları dahi yapılmaktadır. Çocukların fazlasıyla hoşuna gidecek olan bu örgü oyuncakları yapmak aslında gözüktüğü kadar da zor değildir. El becerisi olan ve tığ kullanmayı bilen tüm bayanların rahatlıkla yapabileceği kolaylıktadır.

Amigurumi çizgi film kahramanları yapımı da oldukça basit ve keyiflidir. Çocuğunuzun en sevdiği çizgi film kahramanını sizde tığ işi örgüyü kullanarak rahatlıkla yapabilirsiniz. Çizgi film kahramanları arasında yapılan modeller genellikle pepe, niloya, şirinler gibi kahramanlar ön plana çıkmaktadır. Birbirinden şık ve sevimli olan bu modeller arasından çocuğunuzun en sevdiği modeli seçerek uygulamaya başlayabilirsiniz.

Özellikle de çoğu çocuğun hoşuna giden örgüden pepe yapımıdır. Aslında bu gözüktüğü kadar da zor değildir. Öncelikle vücudunun parçalarını ayrı ayrı örerek içini boncuk elyaf ile doldurunuz daha sonra iğne ile birleştirip vücudunu bütün bir hale getiriniz. Gözleri için amıgurumi bir çift göz kullanarak yüzüne dikiniz. Ağzını yapmak için nakış ipliğini kullanarak ağzını yüzüne işleyiniz. Daha sonra ise daha sevimli ve belirgin bir pepe modeli olabilmesi için, pepenin kıyafetleri ile uyumlu örgüden kıyafetler dikerek üzerine ekleyiniz. Pepenin vazgeçilmez şapkasını da yapmayı ihmal etmeyin. Şapkasını yaparak üzerine pepe yazısını işleyiniz ve kafasına dikerek modeli tamamlayınız.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ