Amigurumi Tavşan Yapımı

Amigurumi Tavşan Yapımı

Amiguruminin ne olduğunu merak edenler illa ki vardır. Bir diğer adıyla el örgüsü oyuncak yapımıdır. Amigurumi eskiden beridir var olsa da diğer örgüler kadar üzerine düşülmediği için fazla bir ilerleme kaydetmemiştir. Eskiden herkesin rahatlıkla hatırlayabileceği süs örgü karpuzlar vardı. Bunları orta yaşlı olan herkes hemen hemen hatırlayacaktır. Ancak fazla üzerine düşülmediği için gelişmesi biraz zaman almıştır. El örgüsü ile oyuncak yapımı günümüzde yeniden moda olmuş ve canlanmıştır. Sizde çocuğunuz için birbirinden şık örgü oyuncak yapabilirsiniz.

amigurumi-tavsan-yapimi-2

Amigurumi yapımında yumuşak ve kalın iplik kullanmanız daha iyi olacaktır. Kullanacağınız ipin kaliteli olması daha iyi sonuçlar alabilmeniz için önem taşımaktadır. Amigurumi oyuncak yapmak istiyorsanız eğer ten rengi kalın ve yumuşak bir ip, tığ ve şekillendirmek için göz ve naylon iplik, iğne sizin için yeterli olacaktır.

amigurumi-tavsan-yapimi-4

Amigurumi oyuncaklarından biri de erkek tavşan yapımıdır. Erkek veya kız çocuklarınız için harika birer hediye olabilecek potansiyelde bir modeldir. Örgüden tavşan yapımı aslında gözüktüğü kadar da zor değildir. El becerisi olan her bayan rahatlıkla yapabilir. Bunun için tığ işi bilmeniz yeterli olacaktır.

amigurumi-tavsan-yapimi-1

  Amigurumi erkek tavşan yapımı için öncelikle kalın ve yumuşak dokulu iplik, boncuk elyaf, amigurumi göz ve tığ gibi materyaller yeterli olacaktır. Gerisi tamamen sizin becerinize bağlıdır. Resimli örneklerimizi takip ederek daha detaylı inceleyerek rahatlıkla yapabilirsiniz. Oyuncak tavşan yapımına parçaları tek tek örerek başlıyoruz.

amigurumi-tavsan-yapimi-3

Kafa, kol ve parmaklar, ayak ve bacaklar, kuyruk, kulak ve gövdesi ayrı ayrı örülerek daha sonradan tığ ile birleştirilmelidir. Daha sonra ise tavşanınızın şekil alması için yüz hatları yapılmalıdır. Amigurumi gözleri yerlerine dikerek işe başlayabilirsiniz. Daha sonra ise ağız ve kaşlarını naylon ip ile işleyiniz. Daha sonra önceden örmüş olduğunuz kulak ve kuyruğunu da ekleyerek işlemi tamamlayınız.

amigurumi-tavsan-yapimi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ