Canım Anne

Amigurumi Baykuş Yapımı

Amigurumi Baykuş Yapımı

Amigurumi bilinen manasıyla örgüden oyuncak yapımı demektir. Eskiden bu yana var olan bir teknik olsa da bu ismiyle bilen çok az insan vardır. Geçmişte de örgüden yapılan oyuncaklar sizinde aklınıza gelecektir. Ancak diğer örgüler kadar üzerine düşülmediği için fazla ilerleme kaydedememiştir. Günümüzde el örgüsü ürünlere verilen değerin yeniden artmasıyla beraber amigurumiye olan düşkünlükte artmıştır.

amigurumi-baykus-yapimi

Eğer gerçekten iyi sonuçlar almak, güzel oyuncaklar yapmak istiyorsanız seçeceğiniz ipin kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Kaliteli iplerle ördüğünüz amigurumilerden daha iyi sonuçlar alırsınız. Verdiğiniz emeğe deyecek kaliteli ipler ile örmenizi öneririz.

amigurumi-baykus-yapimi-5

Amigurumi modelleri çok fazla çeşitlilik içermektedir. Renk renk hayvanlar, çizgi kahramanlar, değişik bebek yapımları gibi birçok fazla modeli, örneği vardır.

amigurumi-baykus-yapimi-1

Amigurumi baykuş yapımı da oldukça sıklıkla tercih edilen modellerden biridir. Hem sevimli hem de yapımı oldukça basittir. Çocuklarınıza oyuncak olarak yapabileceğiniz gibi aynı zamanda dekoratif ürün olarak da rahatlıkla örebilirsiniz.

amigurumi-baykus-yapimi-9

 Amigurumi oyuncak baykuş yapımı için malzemelerimizi öncelikle yazmamız da fayda var. Siyah, beyaz ve kırmızı kalın pamuklu iplik, boncuk elyaf, makas, iğne, tığ ve amigurumi oyuncak gözler bu model için yeterli olacak malzemelerdir. Öncelikle siyah renk ip ile sık tığ işi örgü yaparak baykuşunuzun vücudunu örünüz.

amigurumi-baykus-yapimi-8

Daha sonra ise kulaklarını belirginleştirmek için beyaz ip ile tepesinden iki ucundan bağlayarak kulaklarını yapınız. Daha sonra ise iki tarafına beyaz iplikten kulak örüp birleşirin. Kulakları tamamladıktan sonra beyaz ipliği kullanarak göz çevresi örüp iki tarafına dikiniz.

amigurumi-baykus-yapimi-7

Amigurumi gözleri bu göz çevresinin ortasına dikiniz. Artık baykuş modeliniz hazır demektir. Baykuş modelinin taraftar renkleri ile örülen modelleri de mevcuttur. Dilerseniz onu da tercih edebilirsiniz.

amigurumi-baykus-yapimi-6

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ