Amigurumi Örgü Fil Yapımı

Amigurumi Örgü Fil Yapımı

Amigurumi yani bilinen adıyla örgüden oyuncak yapımı tekniğidir. Eskiden de örgüden oyuncaklar yapılıyor olsa da fazla bir ilerleme kaydedememiştir. Diğer örgü alanları kadar önemsenmeyen amiguruminin gelişimi bu yüzden yavaşlamıştır. Ancak günümüzde el örgüsü ürünlere verilen değerin yeniden artmasıyla beraber amigurumi yapımı da yeniden yaygınlaşmış ve birbirinden farklı, şık ve sevimli modeller ortaya çıkmıştır.

Amigurumi yöntemi ile yapılan birbirinden sevimli örgü oyuncak modelleri mevcuttur. Örgüden yapılan hayvanlar, bebekler, çizgi film kahramanları gibi birçok farklı tür de oyuncak yapılmaktadır. Sizde kendi el emeğiniz ile örgü oyuncak yaparak çocuğunuza veya sevdiğiniz bir yakınıza hediye edebilirsiniz. Hiç şüphesiz ki el emeği ile yapılmış hediyeler, hazır alınan hediyelerden çok daha fazla değerlidir ve önemlidir.

amigurumi-orgu-fil-yapimi-3

   Amigurumi oyuncak türlerinden biri de oyuncak fil yapımıdır. Bunun için öncelikle gerekli malzemeleri almanız gerekmektedir. Koyu gri pamuklu ip, beyaz pamuklu ip, siyah nakış ipi, amigurumi gözler, tığ, iğne ve boncuk elyaf sizin için yeterli olacaktır.

El becerisi olan ve tığ işi örgüyü bilen her bayan rahatlıkla yapabilir. Amigurumi örgü fil yapımı için öncelikle vücudunun parçalarını tek tek örmeniz en doğrusu olacaktır. Gövde, ayaklar ve bacaklar, kafa, kulaklar kısmını koyu gri iple sık tığ işi örgüsü ile örünüz daha sonra kulak hariç diğer parçaların içini boncuk elyaf ile doldurup daha sonra iğne ile vücudunu birleştiriniz.

Daha sonra örmüş olduğunuz kulağı kafasına dikiniz. Beyaz pamuklu ipler dişlerini örerek ağzının yan tarafına ekleyiniz. Yine koyu gri renk ile ördüğünüz hortumun içini boncuk elyafla doldurup onu da yerine dikiniz. En son ise gözlerini dikerek işlemi tamamlayabilirsiniz. İlla koyu gri renkte örmek zorunda değilsiniz. Renkli ipleri kullanarak da rahatlıkla örebilirsiniz.

amigurumi-orgu-fil-yapimi-5

ESRA KAYA KOLCU Youtube kanalının Amigurumi Fil örgü oyuncak modelinin baştan sona kadar anlatımını paylaşmıştır. Kendilerine bu harika modeli anlattığı için teşekkür ederiz. Destek olmak için kanalına abone olabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. HACER dedi ki:

    Yetiskin erkek kazaginda boru yaka ve degaje yaka yapilisini anlaturmisiniz

BİR YORUM YAZ