Amigurumi Bebek Dönencesi Nasıl Yapılır?

   El emeği ile yapılan ürünlere, parçalara verilen değer her geçen gün artmaktadır. Bununla beraber el örgüsü oyuncak yapımı olan amigurumiye olan ilgi de bir hayli artmıştır. İlginin artmasına bağlı olarak da yeni modeller, örnekler ortaya çıkmıştır. Sizde çocuklarınız için birbirinden hoş örgüden oyuncaklar yapabilirsiniz. Amigurumi oyuncakları hem kullanışlı hem de oldukça sağlıklıdır. Özellikle de hassas olan çocuklar için anti bakteriyel iplerle örebileceğiniz modeller de mevcuttur. Hazır oyuncaklar gibi plastik ve kimyasallar içermediği için güvenle kullanabilirsiniz.

amigurumi-bebek-donencesi-nasil-yapilir-1

  Amigurumi yöntemi ile sadece oyuncak yapmakla kalmayıp el örgüsü çantalar da tasarlanmıştır. Bu tasarıların bir yenisi de amigurumi yöntemi ile yapılan bebek dönencesi modelidir. Hazır alınan ürünlere göre çok daha sağlıklı ve çok daha şık olacak olan örgü dönenceyi rahatlıkla sizde kendiniz evde yapabilirsiniz.

amigurumi-bebek-donencesi-nasil-yapilir-2

Bebek dönencesi için yuvarlak bir köpük halka, renkli pamuklu ipler, iğne, tığ ve boncuk elyaf yeterli olacaktır. Renk renk iplerle ördüğünüz kalp formundaki örgülerin içlerini elyaf ile doldurunuz. Daha sonra ise ördüğünüz kalpleri uzun zincirler çekerek aşağı doğru birbirine ekleyiniz. Daha sonra ise almış olduğunuz köpük halkanın etrafını ister tek renk isterseniz birden fazla rengi kullanarak ipler ile kaplayınız.

amigurumi-bebek-donencesi-nasil-yapilir-3

En son ise ördüğünüz kalp modelleri bitiş yerinden sık iğne ile kaplamış olduğunuz halka ile birleştiriniz. Daha sonra ise yine renk renk iplerle zincirler çekerek dönenceyi asmak için tutacak yer yapınız. Artık amigurumi bebek dönencesi hazırdır demektir. Hem yapması basit hem de oldukça keyiflidir. Hiç şüphesiz ki emekle, el örgüsü ile yapılmış her ürün alınmış olandan çok daha kıymetli ve değerlidir.

amigurumi-bebek-donencesi-nasil-yapilir-5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ