Örgü Tulum Battaniye Modelleri

Örgü Tulum Battaniye Modelleri

Soğuk kış günlerinin de gelmesiyle beraber battaniyeye olan ihtiyaçta artmıştır. Özellikle bebekler için çok daha fazla kullanışlı olan battaniyelerin hazır olarak alınanları olduğu gibi örgü olan modelleri de mevcuttur. Elbette ki örgü battaniyeler daha şık ve daha sıcak tuttuğu için fazlasıyla tercih edilmeye başlamıştır. Bebek battaniyeleri küçük boyutlarda olduğu için örmesi de gayet basit ve keyiflidir. Bebek battaniyelerinin tulum modelinde olanları da vardır. Kış aylarında bebeğiniz soğuk almasını önleyecek içini ısıtacak olan bu modelin yapılışı da oldukça basit ve keyiflidir.

Tulum battaniye modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Tığ ile örülen modelleri olduğu gibi şiş ile örülen modelleri de mevcuttur. Örgü battaniyenizi tek renk iplik ile örebileceğiniz gibi birden fazla rengi bir arada kullanarak şık modeller de elde edebilirsiniz. Kız bebekleri için örülen battaniyelerde daha çok pembe, pudra, l,la, krem gibi renkler ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Erkek bebekler için örülen battaniyeler ise daha çok mavi, turkuaz, lacivert, beyaz gibi renkler daha ağırlıklı olarak kullanılmaktadır.

Örgü tulum battaniye örnekleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Düz motifsiz olanları olduğu gibi motifli, desenli olanları da mevcuttur. Aynı zamanda akıllı ipler ile örüp kendiliğinde desen de verebilirsiniz. Aynı zamanda yine dümdüz örerek tığ işi örgü ile modeller, motifler yapıp battaniyenize ekleyebilirsiniz. Kız bebekler için dümdüz ördüğünüz tulum battaniyesinin üstüne çiçek, yaprak, gül gibi motifler ekleyerek daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde erkek bebekler için dümdüz ördüğünüz tulum battaniyesinin üstüne tığ ile hayvan figürleri yapıp ekleyebilirsiniz. Son zamanlarda oldukça moda olan bir diğer motif ise bebeğin isminin battaniye üzerine işlenmesidir. Bunu çeşitli boncuk, pullarla yapabileceğiniz gibi kendinizde iğne ile işleyebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ