El Örgüsü Sepet Modelleri

El Örgüsü Sepet Modelleri

  El örgüsü ve el emeği ile yapılan ürünler her geçen gün değer kazanmakta ve her geçen gün yeni modelleri örnekler ortaya çıkmaktadır. Örgü modeller ile yapılan ürün çeşitliliği her geçen gün artmaktadır. Örgüden yapılan sepetlerde bunlardan biridir. Aksesuarlarınızı veya takılarını koymak için kullanabileceğiniz çok şık sepetler örebilirsiniz.

El örgüsü sepetler çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Son zamanlarda özellikle de penye ipten örülen modeller çok fazla ağırlık verilmeye başlanmıştır. Hem dekoratif olarak kullanabileceğiniz örgü sepetleri ayrıca derleyip, toparlayıcı olarak da kullanabilirsiniz.

Penye ipten yapılan örgü sepetleri tek renk ile örebileceğiniz gibi birden fazla rengi bir arada kullanarak da yapabilirsiniz. Tığ işi örgü ile örülen örgü sepetlerin farklı modelleri vardır. Kare formlu olanları olduğu gibi yuvarlak formlu örülenleri de vardır. İstediğiniz modeli seçerek örmeye başlayabilirsiniz. Önce alt kısmını örerek daha sonra yukarı doğru kıvrımını oluşturup sepet formu vererek örmeye devam edeceksiniz. Resimli anlatımlı görsellerimizi takip ederek rahatlıkla yapabilirsiniz. El becerisi olan her bayanın rahatlıkla yapabileceği bir modeldir. Örneklerden yararlanabileceğiniz gibi kendiniz de örgü sepet tasarlayıp yapabilirsiniz.

Örgü sepetleri sevdikleriniz için hediye kutusu olarak da kullanabilirsiniz. Pembe bir penye ipten sepet örerek içine kız bebek kıyafetleri koyup doğum yapacak olan arkadaşınız için hediye olarak verebilirsiniz. Aynı modeli erkek için mavi renk olarak da uygulayabilirsiniz. Hediye kutusu olarak kullanma fikri gerçekten çok hoş olacaktır. Sevdiklerinize kendi el emeğiniz ile yapılan parçaları hediye etmek eminim onları oldukça mutlu edecektir.

Birbirinden şık ve farklı sepet modelleri için sitemizdeki görsellere göz atabilirsiniz. Dekoratif olarak evlerinizin, yatak odalarınızın şıklığına şıklık katacak olan örgü sepetleri rahatlıkla sizde kendiniz yapabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ