Anneler Günü Ne Zaman 2018

Her yıl mayıs ayında kutlanan ve annelerimiz için oldukça önemli bir gün olan anneler günü bu yıl mayıs ayının ikinci hafta sonuna denk geliyor.

Anneleri için hediye alıp sürpriz yapıp günlerini kutlamak isteyenlerin aklında son günlerde artan anneler günü ne zaman 2018 sorusu bulunmaktadır. Her yıl mayıs ayında baharın ilk haftalarına denk gelen Anneler Günü bu yıl mayıs ayının ikinci haftası yani 13 Mayıs Pazar gününe denk gelmektedir. Bu yıl pazar gününe denk gelen anneler gününde havanın güzelliğinden yararlanıp onları doyasıya mutlu edebileceğiniz etkinlikler düzenleyebilirsiniz.

13 Mayıs 2018 Anneler Günü

Anneler gününü diğer önemli günlerden ayıran oldukça önemli noktalar bulunmaktadır. Bunların en önemlisi annelerimiz bizleri bir canı dünyaya getirmek için 9 ay boyunca zorluk çekip dayanılmaz doğum sancılarıyla bir cana hayat vermektedir. Rahmine düştüğünüz ilk günden öleceği son güne kadar sizin için emek, fedakarlık veren annelerinizi anneler gününde özel hissettirmek onlara olan borcumuzu ödemek için oldukça küçük bir fedakarlık olacaktır.

Anneler Günü

Anneler gününde imkanı olanlar mutlaka onlara birer hediye alıp elinden öpüp onu mutlu etmelidir. İmkanı olmayanlar ise manevi odaklı hareket etmelidir. Yapacakları ufak bir hediye, bir yemek, güzel bir söz, öpüp sarılmak vb. manevi değeri yüksek davranışlar göstererek anneler gününü kutlamalıdır. Anneniz hala hayattayken onun değerini bilmeniz gerekir. Bu dünyada sizi karşılıksız sevip emek verenler sadece anne ve babalardır.

13 Mayıs 2018 Anneler Gününde annenize sıkı sıkı sarılın. Ona sizin için yaptıkları, verdiği emekler, size verdiği sevgi, sizin için çektiği zorluklar için içten bir teşekkür edin. Bu bile onun için unutulmaz bir hediye olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ