Nisan Ayı Sebze ve Meyveleri

Nisan Ayı Sebze ve Meyveleri

Her mevsimin her ayın sebze ve meyvesi farklıdır. Sebze ve meyveler uygun hava koşullarına göre yetişir. Nisan ayında tüketebileceğiniz sebze ve meyveleri sizler için derledik.

Nisan ayı meyve ve sebzeler açısından oldukça bereketli bir aydır. Nisan ayında mevsimin sebze ve meyvelerini tüketerek daha sağlıklı beslenebilirsiniz. Nisan ayı bahar aylarının yeni başlangıcı olduğu için bu ayda hem kış ürünlerini hem de bahar ürünlerini tüketebilirsiniz. Bahar aylarının en sağlıklı avantajlarından biri de çıkan otlardır. Özellikle Akdeniz ve Ege bölgelerinde çıkan otların içerisinde bulunan vitamin mineraller sağlığınız için oldukça faydalı ayrıca lezzetli besinler olacaktır. Nisan ayı sebze ve meyveleri;

Nisan Ayı Sebzeleri

Nisan ayında özellikle enginar gibi hafif ve sağlık için oldukça yararlı sebzeler yetişir. Enginar yanında bezelye, bakla, taze soğan, taze yeşillikler, pancar, havuç ve kuşkonmaz da nisan ayınının sebzeleridir. Sağlıklı beslenen kişiler için nisan ayı sebzeleri adeta birer nimettir. Taze enginarı zeytinyağlı yemenin tadı ise başka hiçbir zaman bulunamayacak bir lezzettir.

Nisan Ayı Sebzeleri

Nisan Ayı Meyveleri

Nisan ayının en dikkat çeken meyvesi bu yıl cep yıkan fiyatları ile erik oldu. Çoğu kişinin sevip tükettiği erik bu yıl fiyatlar yüzünden çok fazla tüketilemiyor. Taze kütür kütür erikleri nisan ayında tüketerek tadına varabilirsiniz. Ayrıca çağla, çilek ve limon da nisan ayı meyveleri arasında yer almaktadır. Çağla ekonomik fiyatı ve lezzeti ile mutlaka tüketilmesi gereken bir meyvedir. Çilek ise kokusu ile nisan ayının favori meyveleri arasında yer almaktadır.

Nisan Ayı Meyveleri

Nisan Ayı Yeşillikleri

Bahar ayları yeşilliklerin lezzetini almak için en güzel aylardan biridir. Nisan ayında yeşil soğan, dereotu, marul, maydanoz, nane, tere, semizotu ve roka gibi yeşillikler taze olarak tüketilmelidir.

Nisan Ayı Yeşillikleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ