Argan Yağı, Argan Yağının Faydaları ve Kullanım Alanları

Argan Yağı, Argan Yağının Faydaları ve Kullanım Alanları

Doğal yağlardan biri olan argan yağının faydalarını, kullanım alanlarını ve nasıl kullanılması gerektiğini içeriğimizden bulabilirsiniz.

Argan yağı özellikle kadınlar arasında çok fazla kullanılan ve faydası görülen bir doğal yağdır. Saç, cilt bakımında faydalı olduğu kadar sağlık açısından da faydaları vardır.  Argan yağı ile masaj yaptırıp rahatlayabilir, günde bir miktar tüketerek bağışıklığınızı arttırabilir, saç ve cilt bakımı yapabilirsiniz.

Argan Yağı

Argan ağacından elde edilen argan yağı Fas’ın güney batı bölgesinde yetişmektedir. Fiyatı ve bulunması bu yüzden biraz zor olan argan yağının piyasada çok fazla sahtesi dolanmaktadır. Gerçek argan yağının kokusu, kıvamı ve fiyatı fazladır. Argan yağı son yıllarda kadınlar arasında özellikle saç bakımında çok fazla kullanılmaya başlandı. Saçı onarması, uzatması ve daha parlak göstermesi nedeniyle sıkça tercih ediliyor. Argan yağının rengi kırmızıya çalan bir tondadır. Kıvamı ise zeytinyağından biraz daha katıdır.

Argan Yağının Faydaları

  • Saçların uzamasını, daha parlak görünmesini, onarılmasını sağlar. Haftada 2 defa tüm saçınıza saf argan yağı sürüp en az 1 saat bekletip daha sonra yakıyan. Düzenli kullanımda kısa sürede farkı görceksiniz.
  • Cildin nem dengesini sağlar. Evde yaptığınız cilt maskelerinin içerisine koyup daha canlı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. cilt kuruması sorunu olanlar argan yağını tüm cildine sürüp bu sorundan kurtulabilir.
  • Argan yağı hem kuru hem yağlı ciltler için uygundur. Yağlı ciltlerde fazla sebumu emmektedir. Kuru ciltlerde ise deri onarımı sağlamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ