Kumaş Boyası İle Ayakkabı Boyama

Bez ayakkabılarınızı değerlendirip kumaş boyası ile boyayarak yeni bir ayakkabı gibi kullanabilir ve daha ekonomik olabilirsiniz.

Çoğu kişi bez ayakkabılarının rengi gittiğinde onları kullanmaz ve çöpe atar. Bez ayakkabılar yaz aylarında terletmediği ve rahat olduğu için sıkça kullanılmaktadır. Bez ayakkabılar bir süre sonra kirlendiği ve eskidiği için rengini kaybeder. Böyle durumlarda kumaş boyası ile boyayıp yeni bir ayakkabı yapabilirsiniz. Böylece yeni bir bez ayakkabı almaya gerek kalmadan eski ayakkabınızı yeni gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Kumaş boyası ile bez ayakkabı boyamanın detaylarını aşağıdan bulabilirsiniz.

Kumaş Boyası İle Ayakkabı Boyama

Gerekli Malzemeler: Kumaş boyası, ılık su, eldiven, fırça, tuz, maskelemek için bant gereklidir.

REKLAM ALANI

Uygulanışı: İlk olarak bez ayakkabılarınızı iyice temizleyin. Daha sonra ise su içerisinde ıslatın. Eldiven giyerek işlemleri yapmaya başlayabiliriz. Plastik bir kabın yarısını kaplayacak şekilde ılık su koyalım. Daha sonra suyun içerisine 2 kaşık tuz ekleyelim. Tuz boyanın kalıcı olmasını ve akmamasını sağlayacaktır. Daha sonra istediğiniz renkteki boyayı da suyun içerisine ilave edin. İyice karıştırıp homojen bir karışım elde ettikten sonra ayakkabılarınızı suyun içerisine yerleştirin. Ayakkabını su yüzeyine çıkmaması için içerisine ağır bir taş koyabilirsiniz. En az 15 dakika bekletin ve ayakkabıyı kurumaya bırakın. Dilerseniz ayakkabıyı iki rengede aynı şekilde boyayabilirsiniz. Maskeleme bantlarını ayakkabının alt taban kısımlarını yapıştırıp o kısımların boyanmasını engelleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ