Ayaklarınızı Şımartın

Ayaklarınızı Şımartın

 Belki de ilk kez annelerinizin, babaannelerinizin ayaklarında gördünüz desen desen örgüleri. Önce ayakkabı dediniz her birine. Sonra baktınız ki ayakkabı farklı bu örgüler farklı. Ne olduğunu sormakla başladı merakınızı giderme isteği. İsminin patik olduğunu öğrendiniz. Sadece bir çeşit değil. Birden fazla patik modelleri ile karşılaştınız ve şaşırdınız. Şimdi biraz da biz bilgilendirelim sizleri.

Dünyada bulunan, bütün nesnelerin tek çeşit olmadığını görürsünüz. Birden fazla çeşidi vardır. Patik modelleri de öyledir. Bebeklerinize, annelerinize, babaannelerinize uygun bir çok örgüler bulunur. Önce bebek patiklerini tanıtalım sizlere. Küçük bebeklerinizin dahi gülerek baktığı, çok tatlı patikler vardır. Bunlardan birisi tığ işi patiklerdir. Birçok ev hanımı tığ işi ile uğraştığı için bu patiklerden kolaylıkla yapabilir. Size kalan beğendiğiniz modelleri seçip hemen örgüye başlamaktır. Rengarenk tığ işi bebek patikleri çocuklarınızın da fazlasıyla hoşuna gidecektir. Kurdeleli bebek patikleri, converse bebek patikleri, karpuz desenli bebek patikleri, püsküllü bebek botu patikleri bebeklerinizin ayaklarını şenlendirecektir. Anneleriniz için de fazlaca patikler bulunmaktadır. Boncuklu patikler, abiye patikler annelerinizin ayaklarını sıcacık tutacaktır. Hele bir tanesi var ki geleneklerimiz içinde kendini kabul ettirmiştir. Çeyiz patikleri. Farklı desenler kullanarak kızlarınızın çeyizlerini şenlendirebilirsiniz. Ton ton babaannelerde kendi patiklerini kimseye bırakmaz kendileri örer. Onlar içinde çok şık patikler bulunmaktadır. Onlara yol gösterin çeşit çeşit yapıp giysinler. Evinizde farklı desenlerle patikler bulunması neşeli bir ortam yaratacaktır.

 

Yukarıda belirttiğimiz patik modellerini rahatlıkla yapabilirsiniz. Örgü işi ile uğraşıyorsanız ve bu işlere merakınız varsa şiddetle belirtmiş olduğumuz çeşitlere göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. Bunları yaparken nasıl bir ürün ortaya çıkacak diye yaptığınız heyecanın sonunda yapmış olduğunuz tığ işi patikler, kurdeleli patikler, converse tarzını yansıtan patikler,  karpuz desenli patikler, püsküllü bebek botu patikleri, boncuklu patikler, abiye patikler, çeyizlik patikler hem sizlerin yüzlerini gülümsetecek, size mutluluk hissi yaşatacak hem de beklerinizin, annelerinizin, babaannelerinizin gururunu okşayacaktır. Boş vakitlerinizi değerlendirmenin ve ayaklarınızı şımartmanın emek dolu ürünü olan patikleri ayaklarınızda taşımaya ve evinizi rengarenk şenlendirmeye ne dersiniz?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ