Ayva Çekirdeğini Kaynatıp İçmek

Kış mevsimin sevilen meyvelerinden olan ayvanın kendisi kadar şifalı olan çekirdeğini kaynatıp içmenin faydalarını derledik.

Ayva çekirdeğini çoğu kadın çöpe atmak yerine bir bardak su içerisinde bekletip jel kıvamına geldiğinde cildine maske olarak kullanıyor. Kış aylarında sıkça tüketilen bir meyve olan ayvanın çekirdeği, kabuğu da bir o kadar yararlıdır. Ayva çekirdeğini cilt güzelliğinde kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra ayva çekirdeğini kaynatıp içmenin vücut için bilinmeyen faydalı etkileri bulunmaktadır. aşağıdan ayva çekirdeğini kaynatıp içmenin faydalarını madde madde olarak bulabilirsiniz.

Ayva Çekirdeğini Kaynatıp İçmek

  • Metabolizma hızınız düşük ise ayva çekirdeğini kaynatıp içmek oldukça etki edecektir. Ayva çekirdeği metabolizmanızı hızlandıracak ve kilo vermenize de yardımcı olacaktır.
  • Ayva çekirdeğini 10 dakika boyunca suda kaynatıp o suyu içmek sizi gün boyu tok tutacaktır. Buda kilo kontrolü yapmanızı ve daha az yemenizi sağlayacaktır.
  • Ayvanın çekirdeğini kaynattığınız su jel kıvamında olacaktır. O suyu buz kalıplarına koyup buzluğa atın. Daha sonra her gün elinize bir buz kalıbı alıp yüzünüze masaj yaparak sürün. Bu yöntem cildinizi gençleştirecek ve oldukça güzelleştirecektir.
  • Kış aylarında vücudun en fazla ihtiyacı olan C vitamini ihtiyacınız ayva çekirdeğini kaynattığınız suyu içerek karşılayabilirsiniz.
  • Ayrıca bu suyu soğuduktan sonra saç diplerinize ve uçlarını sürerseniz saç dökülmesi azalır. bunun yanı sıra saçlarınız daha canlı, parlak ve sağlıklı görünecektir.

Sitemizde yer alan diğer faydalı besinler konularını da inceleyip bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizin de deneyip sonuç aldığınız doğal ve şifalı yöntemler var ise bizimle paylaşmak isterseniz instagram dan @canimannecom sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ