Bahar Aylarında Bebek Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Bahar aylarının etkisini gösterdiği son günlerde anneler yeni doğan ve küçük bebekler için farklı bir bakım yöntemi uygulamalı. Havaların sürekli ani değişmesinin bebekleri hasta etmemesi için bahar aylarında onlara doğru bakım yapmak gerekir. 

Bahar aylarında herkes sıcak havalara aldanıp bebeklerini daha ince giydiriyor. Fakat ani hava değişimleri bebeklerin bünyesine zarar verebilir. Herkes kapıları pencereleri açıp evi havalandırırken bebeklerinin soğuk alabileceğini düşünmeden hareket ediyor. Bahar aylarında bebek bakımı kış aylarına kıyasla daha farklı olmalıdır. Isınan havalardan etkilenmemeleri için mevsimine uygun bakımlar ile bebek sağlığı korunmalıdır. Bahar aylarında bebek bakımı nasıl yapılmalı;

Giyimine Dikkat Edin

Bahar aylarında bebeklere orta kalınlıkta giysiler giydirin. Havalar çok sıcak olsa bile mutlaka üzerinde uzun kollu bir kıyafet olmalıdır. Bahar ayları tehlikelidir. Havalar sıcak görünse bile hafif esen rüzgarlar bebekleri etkileyebilir. Ayrıca dışarı çıkardığınızda mutlaka başına koruyucu bir şapka takmayı unutmayın. Güneşin bebeğinize sürekli vurması hastalıkları tetikleyebilir.

blank

Giyimine Dikkat Edin

Beslenme Şeklini Değiştirin

Bahar aylarında bebeklerin beslenme şekli kış aylarına göre daha farklı olmalıdır. Örneğin bebeğinize hazımsızlık yaratacak yiyecekler bahar aylarının sıcaklığı ile birlikte bağırsak ve mide sorunları yaratabilir. Daha hafif bir beslenme ve her gün mutlaka ihtiyacı kadar sıvıyı tüketmesini sağlamalısınız. Havaların ısınmasıyla birlikte sıvı ihtiyacı da artmaktadır. Bahar aylarında bebeklerin susuz kalması bir çok hastalığı tetikleyebilir.

blank

Beslenme Şeklini Değiştirin

Altını Bağlarken Krem Kullanın

Bebek bezleri çoğu zaman sıcak havalarda cildi tahriş edebilmektedir. Bunun önüne geçmek için mutlaka bebeğinizin cilde uygun bir nemlendiriciyi temizledikten sonra cildine sürüp daha sonra bezini bağlayın. Bu yöntem cildi koruyacak ve mantar, tahriş gibi sorunların önüne geçecektir.

blank

Altını Bağlarken Krem Kullanın

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ