Bahar Aylarında Doğru Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Bahar Aylarında Doğru Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Cildimiz hassas bir yapıya sahip olduğu için mevsim değişikliklerinden kolayca etkilenebilmektedir. Bu yüzden cilt tipimize uygun olarak her mevsime özel ayrı bakım yapmalıyız. 

Kadınların yaşamlarında bir rutin haline getirdikleri cilt bakımı özellikle mevsim geçişlerinde dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bahar aylarına girdiğimiz bu günlerde cilt bakımı yaparken doğru ve dikkat ederek yapmamız gerekir. Hava değişikliği nedeniyle ciltte çoğu zaman deformasyonlar meydana gelebilir. Bu tür kötü görünüm yaratan sorunların önüne geçmek için ise bahar aylarına özel olarak doğru cilt bakımı yapmamız gerekir. Bahar aylarında doğru cilt bakımı nasıl yapılmalı;

Peeling Yapın

Kış aylarından çıkan cildimizi canlandırmak için en az iki günde bir peeling yapmak gerekir. Cilt tipinize uygun bir peeling ürünü seçin ve uygulayın. Tavsiye olarak peelingi duştayken yapmanız açılan gözeneklerinizi derinlemesine temizleyip daha faydalı olacaktır. Peeling sonrası mutlaka cilt tipinize uygun nemlendirici krem sürmeyi unutmayın.

Peeling Yapın

Cildinizi Nemlendirin

Mevsimsel geçişlerde cilt sorunlarının ana nedeni genellikle nem dengesinin bozulmasından dolayı ortaya çıkar. Bu yüzden nemlendirici ürünler ile sıkça cildimizi özellikle her duştan sonra nemlendirmeliyiz. Nemsiz ciltte kuruluk, dökülme, sivilce ve akne sorunları, cansızlık gibi sorunlar ortaya çıkar. Bahar aylarında en fazla ihtiyacımız olan şey cildimizin parlaması ve sağlıklı görünmesidir. Bu yüzden cildin nem dengesine yönelik bakımlar yapmakta fayda vardır.

blank

Cildinizi Nemlendirin

Cildinizi Ölü Derilerden Arındırın

Kış aylarında soğuk havalarda zarar gören derinin dökülmesi canlı bir cilt için oldukça önemlidir. Bu yüzden bahar aylarına cildinizi hazırlarken ilk öne ölü deriyi atmanız gerekir. Ölü derilerden kurtulmak için banyoda kese yapabilirsiniz. Etkili ve zararsız bir yöntem olan keseleme işlemini yaparken tek dikkat etmeniz gereken konu cildi yeterince yumuşadıktan sonra keselemektir. Kuru cilde sert bir şekilde kese yapmak tahrişlere neden olacaktır.

Cildinizi Ölü Derilerden Arındırın

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ