Bahar Çiçeği Lif Modeli Yapımı

Bahar Çiçeği Lif Modeli Yapımı

Adı gibi modeli de oldukça bahar aylarına uygun olan bahar çiçeği lif modelini doğru bir şekilde yapım aşamalarını uygulayarak kolayca yapabilirsiniz.

Bahar çiçeği lif modeli 2 tabakadan oluşmaktadır. Altında ana tabaka üstünde ise çiçek görünümü veren tabaka bulunmaktadır. Bahar çiçeği lif modeli son zamanlarda örgü örmeyi seven bayanlar arasında oldukça popüler oldu. Yapımı oldukça kolay bu lif modeli için istediğiniz renkte ip seçebilirsiniz. Modeli yapmak için iki renk örgü ipi gerekmektedir. Bir renk ana gövdeyi ve çiçeği yapmakta kullanılacak diğer renk ise kenarları için kullanılacaktır. İp rengi olarak size önerimiz beyaz taban üzerine kenarları yapmak için bahar aylarını simgeleyen renkli pembe tonlarını kullanabilirsiniz.

Bahar Çiçeği Lif Modeli Yapım Aşamaları

İlk olarak beyaz renkte ipliği alın ve 6 zincir çekin. Daha sonra ilk ve son zincirleri birleştirip orta kısmı oluşturun. Daha sonra zincir çekmeye devam edin ve fıstık yapın. Böylelikle ilk dilim daire bitene kadar işlemi devam ettirin.

Bahar Çiçeği Lif Modeli-1

İkinci aşamada ise ilk aşamada yaptığınız işlemi ana gövde için gereken 6 parçayı yaparak bitirin.

Bahar Çiçeği Lif Modeli-2

Üçüncü aşamada yaptığınız 6 parça dilim dairenin etrafını renkli iple çerçeve olarak geçin. Daha sonra bu parçaları yanlarından birbirine dikerek ya da tığ yardımı ile birleştirebilirsiniz. Birleştirme aşamasını hangi yöntem size kolay geliyorsa öyle yapabilirsiniz.

Bahar Çiçeği Lif Modeli-3

Dördüncü aşama ise bahar çiçeğinin üst kısmı olacak. Bahar çiçeğinin üst kısmını oluşturmak ise üçüncü aşamada diktiğiniz parçalardan olacak. Parçaları dikerken üst kısımda çiçek görünümü verecek şekilde dikmelisiniz.

Bahar Çiçeği Lif Modeli-4

Beşinci ve son aşamada ise bahar çiçeği lif modelinizin ortasına isterseniz bir süs ekleyebilirsiniz. Bu süs aynı renklerde bir çiçek olabilir.

Bahar Çiçeği Lif Modeli-5

Bahar Çiçeği Lif Modeli Videolu Anlatım

Bahar Çiçeği lif yapımının detaylı anlatımını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Video ve lif modeli örneği sahibi Sibel ÖZTÜRK hanıma teşekkür ederiz. Videodan Sibel ÖZTÜRK’ün kanalına ulaşıp abone olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ