Çocuklarla Evde Yapılabilecek 10 Aktivite

Çocuklarla Evde Yapılabilecek 10 Aktivite

Çocukların evde hem sıkılmamalarını sağlamak hem de becerilerini geliştirmek için yapılabilecek bazı aktivitiler vardır.

Parmak Boyası

Parmak boyası kullanarak resim yapmak oldukça eğlenceli vakit geçirmenizi sağlar. Bunun yanı sıra eğer çocuğunuzun resme dair bir becerisi varsa bu ortaya çıkabilir.

Bulmaca Çözme

Bulmaca çözme hem oldukça eğlencelidir, hem de zeka ve hafıza geliştirici bir uygulamadır. Bu yüzden mutlaka çocuklarla beraber bulmaca çözmek alışkanlık haline getirilmelidir.

Yemek Yapma

Yemek yapmak da çocukların oldukça ilgisini çeken bir aktivitedir. Kız ya da oğlan olsun yemek yapmayı öğrenmek ileriki hayatlarında mutlaka çok işlerine yarayacaktır.

Hikaye Yazma

Eğlenceli hikayeler yazarak çocuğunuzla vakit geçirebilirsiniz. Bu sayede çocuğunuzun yazarlığa becerisi varsa da ortaya çıkabilir.

Çilek Yetiştirme

Evinizin balkonunda bir saksıda çilek yetiştirerek çocuğunuzla zaman geçirebilir. Ona sorumluluk vererek de sorumluluk duygusunu kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Dondurma Yapma

Evde dondurma yapmak çocuklar için en keyifli aktivitelerin başında gelir. Dondurmayı çok seven çocuklar özenle yaptıkları sağlıklı dondurmaları severek yiyecektir.

Kahvaltı Hazırlama

Çocuğunuzla beraber kahvaltı hazırlayarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca ona kahvaltı kültürünü kazandırarak sağlıklı bir beslenme düzenine sahip olmasını sağlarsınız.

Tişört Boyama

Tişört boyayarak çocuğunuzla vakit öldürebilirsiniz.

Sessiz Sinema

Sessiz sinema oynayarak çocuğunuzla çok eğlenceli vakit geçirebilir. Ayrıca çocuğunuzun oyunculuk yeteneğini de görmüş olursunuz.

Koleksiyon Yapma

Koleksiyon yapma da hem vakit alan hem de sorumluluk duygusu kazandıran bir aktivite olarak uygulanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ