Baharatlarınız için İlginç Kavanozlar

Baharatlarınız için İlginç Kavanozlar

Baharatlarınız için ilginç kavanozlar yapmak hem keyiflidir hem de mutfağınızdaki karmaşanın son bulması anlamına gelir. Pek çok kadın baharatlarını saklamak için farklı kavanoz modelleri tasarlayarak ortaya harika saklama kapları çıkarmakta.

Çok farklı ve ilginç kavanoz modelleri için mağazaları gezip ya da internetten araştırarak çözüm bulabilirsiniz. Kendi kavanozlarınızı kendiniz yapmanız hem boş vakitlerinizi değerlendirip hem baharatlarınızı nereye nasıl koyacağınız sorularına çözüm bulursunuz.

Pratik kavanoz süslemesi çok kolay ve keyifli bir uğraş olacaktır. Evlerinizde bulundurduğunuz kavanozlarını değerlendirerek harika kavanozlar elde etmeniz çok kolay. Kavanoz süslemesi için yapmanız gereken evde atmadığınız kavanozları temizleyip üzerlerindeki etiketleri çıkarmanız yeterli olacaktır. Farklı kavanoz süsleme yöntemleri vardır. İster boyama yaparak ister kurdeleler bağlayarak isterseniz de kumaş yardımıyla çok zarif kavanoz modelleri elde edebilirsiniz.

canım anne-110

Mutfağımız belki de günün en çok vakit geçirilen bölümüdür. Mutfak düzeni bu anlamda çok önemlidir. Elinizi attığınızda bulacağınız baharatlar için yapacağınız renkli ve süslü baharat kavanozları pratiklik açısından sizin için çok faydalı olacaktır. Aynı zamanda baharatlarınız bozulmadan saklamanız için de faydalı bir yoldur.

İlginç mutfak fikirleri arasında kavanoz süslemesi ev kadınları için eğlenceli ve keyif verici bir uğraş haline gelecektir.   Almış olduğunuz cam kavanoz içindeki ürünler tüketildiğinde onları atmayıp biriktirirseniz çok güzel bir baharat takımı elde etmek için önemli bir adım atmış olursunuz. Sakladığınız kavanozları temizleyip etiketlerinden ayırdıktan sonra akrilik boya, cam boyaları ile harikalar yaratmak sizin elinizde. İstediğiniz renklerde boyayarak desen katarak veya adlandırarak kendi baharat takımızı yapmak hiç te zor değil. Bu yöntem sizin için hem ucuz hem çok zevkli olacaktır. Boş zamanlarında yapacağınız kavanoz süslemeleri ile dostlarınıza da güzel ve el emeği ile yapılmış özel hediyeler verebilirsiniz.

canım anne-109

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ