Derli Toplu Bir Ev mi, Mutlu Bir Çocuk mu?

Derli Toplu Bir Ev mi, Mutlu Bir Çocuk mu?

Evlerimizin düzenli ve derli toplu olması önemlidir. Ancak evde küçük bir çocuğumuz var ise bu her zaman mümkün değildir ne yazık ki. Derli toplu bir ev mi, mutlu bir çocuk mu daha önemli sorusunun cevabı tabi ki mutlu bir çocuk olacaktır.  Küçük çocuklar büyüme çağında enerjilerini atmak için çeşitli oyunlar oynamak isterler. Bazen koltuklarımızdaki minderler, örtülerimiz, süs eşyalarımız onların oyun dünyaları için harika materyallar haline gelir.  Kız çocukları evdeki her şeyi oyun dünyasına katar. Erkek çocukları da onlara ilginç gelen her şeyi ortaya dökmekten büyük mutluluk duyar.  Evlerimiz bir anda curcunaya döner ancak çocuklarımız için bu duruma katlanmayı yeğleriz genellikle.  Ancak bunun da bir sınırını koymamız gerekir. Çocuğumuza her şey için izin vermemiz sonrasında önünü alamayacağımız sorunlara da sebep olabilir.  Her istediğini yapmaya alışan çocuk bunu alışkanlık haline getirirse evimizde düzen sağlamamız artık mümkün olmayacaktır.

canım anne-111

Pratik bilgiler ile çocuklarımızı hem mutlu edip hem evimizin düzenini sağlayabiliriz. Bunun için onlara oyun alanları ya da oyun odası yapmamız sorunu ortadan kaldıracaktır. Onlarla oyun esnasında vakit geçirmek yine onlar için mutlu edici bir davranış olacaktır.

Ev işleri için öneriler arasında çocuğumuz çizgi film seyrederken işlerimizi yapmak olabilir.  Kendimizi buna göre ayarlamak faydalı olacaktır.  Mutlu çocuk nasıl olur sorusuna aradığımız cevap aslında kendimizde saklıdır. Çocuklarımıza yeterince zaman ayırıp onları hem eğitici hem eğlendirecek meşgaleler sunmak faydalı olur. Çocuklarımız için eğici oyun setleri alabiliriz ya da onlara hem eğlenceli hem faydalı alışkanlıklar edindirebilir.  Oyun hamurları hem onları uzun süre meşgul edecek hem kendi yaptıkları zevkli oyunlar elde edeceklerdir.

canım anne-113

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ