Basit İğne Oyası Modelleri ve Örnekleri

Basit İğne Oyası Modelleri ve Örnekleri

Kenar oyalı yazmalar çeyiz sandıklarının olmazsa olmaz vazgeçilmez parçalarının başında yer almaktadır. Eskiden günümüze kadar gelmiş olan örnekler olduğu gibi modern yeni ortaya çıkmış oya örnekleri de mevcuttur. Yeni ve eskinin buluşmasıyla birlikte özgün modeller de ortaya çıkmıştır. Yazma oyaları, yazmaların şıklığına şıklık kattığı gibi daha özel ve güzel görünmesini de sağlamaktadır. Aynı zamanda kenar oyalı yazmalar olduğu gibi kenar oyalı havlu kenarları da oldukça sıklıkla tercih edilmektedir. Birbirinden şık ve özgün modeller mevcuttur.

Kenar oyalarının tığ ile olanları olduğu gibi iğne oyası ile yapılan modelleri de vardır. Özellikle de son dönemlerde iğne oyasına olan düşkünlük giderek artmaktadır. Her geçen gün yeni modeller, örnekler ortaya çıkmaktadır. İğne oyasının şık ve zarif duruşu kadınları ona doğru çekmeye başarmıştır. Hem yazmalarda hem de havlu kenarlarında kullanılan iğne oyaları aynı zamanda vitrin takımlarında, oda takımlarında, bohça kenarlarında ve bunun gibi bir çok parçaya da uygulanmaya başlamıştır. İğne oyası her ne kadar zahmetli ve zaman alıcı olsa da ortaya çıkan sonuç içi verdiğiniz emeğe fazlasıyla deyecektir.

İğne oyası modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Zor modeller olduğu gibi basit iğne oyası modelleri de mevcuttur. Özellikle de iğne oyasına yeni başlayanlar için basit örneklerde yer almaktadır. Sizde yeni başlıyorsanız eğer basit örneklerden başlamanız daha iyi olacaktır. Kendinizi geliştirerek daha zor modellere de geçiş yapabilirsiniz.

İğne oyalarının tek renk iplik ile yapılanları olduğu gibi birden fazla rengin bir arada kullanıldığı modeller de mevcuttur. Son zamanlarda iğne oyası modellerine boncuk, inci gibi materyaller de eklenerek şıklığına şıklık katılmıştır. Basit örneklerde de denenen boncuklu modeller sizinde eminim fazlasıyla hoşunuza gidecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ