Baykuş Bebek Beresi Yapımı

Baykuş bebek beresi yapımı erkek bebekler için yapabileceğiniz harika bere modelini örgü sevenlerin beğenisine sunuyoruz. Tığ işi trabzan tekniği ile kolay ve görselliği güzel olan iki bere modeli sizlere sunuyoruz. Video anlatımlı ve yazılı açıklamalı şık bere modeli sizlerin tercihine kalmıştır.

Örgü bere modelleri sayfamızda oldukça geniş örnek içeriğine sahiptir. Video anlatımlı modellerimiz mevcuttur. Sayfamızı ziyaret ederek en güzel bere modellerine ulaşabilirsiniz.

Baykuş Bebek Beresi Yapımı

blank

MALZEMELER

– KOTON İP 
– TIĞ NO 3
– ELYAF
– YÜN İĞNESİ

YAPILIŞI

5 zincir çekilip kapatılır. 18 tane ikili trabzan yapılır. Arttırarak 17 sıra örülür.

GÖZLERİ İÇİN

Siyah iple 4 zincir çekilip kapatılır. 8 tane sık iğne yapılır. 2.nci sırada arttırarak 14 tane sık iğne yapılıp, beyaz ipe geçilir. Aralarda arttırarak 3 sıra sık iğne yapılır.

BURUN İÇİN

9 zincir çekilir, her ilmeğe tek batarak sık iğne yapılır. 1 ilmek kalana kadar her iki taraftan eksilterek 4 sıra örülür.

KULAKLAR İÇİN

4 zincir çekilip kapatılır. 14 tane ikili trabzan yapılır. 20 ilmek olana kadar aralarda arttırarak 6 sıra örülür. İçine elyaf doldurup kapatılır ve resimdeki gibi dikilir.

Tığ işi bere yapımı

2 Numara tığ seçimi

Nako elit baby iptercihi

Bere modeline tepe kısmından sık iğne içine 15 trabzan yaparak başlıyoruz. Her sıra düzenli olarak artırma yaparak istenen büyüklüğe gelene kadar örüp lastik örgüsü yapıyoruz.

10 Sıra lastik örgüsü yaptıktan sonra beremizi bitiriyoruz. Süsleme figürü olarak baykuş örüp beremize dikiyoruz.

Tığ işi, örgüler, örgü ve el işleri bere yapımı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni ve paylaşım olarak yayınlamanız oldukça bizler için önemlidir.Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarla desteklemeyi unutmayınız.

Baykuş Bebek Beresi Yapımı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ