BB Krem Nedir? BB Krem Nasıl Kullanılır?

Son yıllarda en çok kullanılan makyaj malzemeleri arasında olan BB krem halen kullanmamış ya da kullanmış ancak tam olarak nasıl kullanması gerektiğini bilmeyen kadınlar tarafından da merak edilmeye devam ediyor. BB kremin kullanım amacı cilde renk vermesi ve sürüldüğü bölgenin tamamının renginin aynı olmasının sağlanmasıdır. Ayrıca BB krem nedir sorusu nemlendirici bir krem olması şeklinde de cevaplanabilir. Ciltte renk bütünlüğünü sağlamak amacıyla kullanılan bu krem aynı zamanda nemlendirici etkisi de gösterir. Japon Maskesi ile Cilt Beyazlatma Nasıl Olur? Başlığındaki yazımızı da inceleyebilir, merak ettiğiniz diğer konularla ilgili diğer sayfalarımıza bakabilirsiniz.

bb-krem
BB Krem Nedir?

BB Krem Ne Zaman Kullanılır?

BB krem ne zaman kullanılır? Diye soranlar aslında bu kremin hangi aylarda kullanıma uygun olduğunu öğrenmek isterler. Bu krem yaz aylarında güneş yanıklarından dolayı ciltte oluşan renk farklılıklarının ortadan kaldırılması için tercih edilir. Ancak kış aylarında da kullanılmasında sakınca yoktur. BB kremin yapısı, fondötene göre daha incedir. Bu nedenle daha rahat kullanılır. Piyasada neredeyse her kozmetik markasının BB kremi vardır. Bazı markalar tarafından üretilen aynı türden kremler yaşlanma etkilerini azaltma, kırışıklıkları önleme özelliğine de sahiptir. Bu kreme kadınlar tarafından yoğun ilgi gösterilmesinin ve bu ilginin giderek artmasının nedeni de budur.

bb-krem
BB Krem Nasıl Kullanılır?

BB Krem Nasıl Kullanılır?

BB krem nasıl kullanılır? Kesinlikle temiz cilde uygulanması gerektiği kuralı diğer tüm cilt kremleri için olduğu gibi bu krem için de geçerlidir. Cilt toniği sürüldükten sonra kullanılması daha uygundur. Parmak uçlarınızla ya da minik bir fırçayla BB kremi yüzünüze sürebilirsiniz. Ciltteki sivilce lekeleri, diğer kalıcı lekeler BB krem ile kapatılabilir. Özellikle belirtilmesi gereken önemli nokta ise bu kremin bir makyaj malzemesi olduğu ve mutlaka makyaj temizleme yapılması gerektiğidir.

bb-krem
Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ