Bentonit Kil Nedir? Neye Yarar?

Bentonit Kil Nedir? Neye Yarar?

Bentonit kil nedir? Son zamanlarda ismi sıkça duyulan bentonit kili, Türkiye‘de de oldukça fazla kullanmaya başlamıştır. Bentonit kilde detoks özelliği vardır. Bunun yanı sıra daha bir çok faydası olan Bentonit kil, bir tür volkan kilidir. Ayrıca haricen de kullanılabilen bentonit kil faydaları ve ne işe yaradığı yazının devamındadır.

A Vitamini Nedir? Hangi Besinlerde Bulunur? Bu sorunun cevabını bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Bentonit Kil Nedir

Bentonit Kil Nedir?

Bentonit kil nedir? Kullanımı ise hem ağız yoluyla hem de direk cilde sürülerek iki şekilde olmaktadır. Bentonit kil, eğer ağız yoluyla tüketim sağlanırsa vücuttaki zarar sağlayan patojenleri yok etmede faydalıdır. Bu zararlı maddelerin kana bulaşmasını önler ve vücuttan hızlı atılmasını sağlar. Sıvı şekilde de tüketilebilir, tablet şeklinde de tüketilebilir. Diğer kullanım yöntemi olan cilde uygulama ise yaygın şekilde kullanılan yöntemlerden biridir.

Bentonit Kil Faydaları

Bentonit Kil Neye Yarar?

Ağır toksinler, civa, benzen, kadmiyum solunan havanın içinde ve tüketilen endüstriyel gıdaların içerisinde bulunabilir. Havada da bulunan bazı zararlı maddeler metabolizmaya karışır ve bazı hastalıklara neden olur. Aynı şekilde yapay şekerler genetiği değiştirilmiş organizmalarda kullanılmış ilaçlarda vücutta birikir ve toksik maddeye dönüşür. Bunların sonucu ise, depresyon, cilt sorunları, sindirim sistemi hastalıklarına neden olabilir. Bentonit kil tüm bunlar için faydalıdır. Bentonit kil nedir diye merak edenler yazımızdan bunun cevabını öğrenebilirler.

Betonit Kili Faydaları Nelerdir?

Bentonit kil nedir diye cevapladıktan sonra şimdi de bentonit kil faydaları konusuna bir göz atalım.

  • Ağız yoluyla alımında mide rahatsızlıklarında, kolan temizliğinde ve detoks olarak kullanılır.
  • Cilde sürüldüğünde cildi güzelleştirir. -Bağırsakları temizler ve bağırsakta bulunan iyi bakterilerin sayısını artırır.
  • Ağız yoluyla kullanıldığında diğer bir faydası size bağışıklık sistemini güçlendirmesidir.
  • Kilin lapası yapılıp uygulandığında kemik kırılmalarını, tahriş olan bölgeye ve egzemalı bölgelerde kullanılabilir.
  • Kilin banyoda kullanımında ise vücuttaki kötü toksinleri atar. Haftada iki kez kullanma da fayda vardır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ