Bebeğiniz İçin Sıcak Hazırlık

Bebeğiniz İçin Sıcak Hazırlık

Dünyaya gelen ve gelecek  minik bebekleriniz için örebileceğiniz bir çok çeşit vardır. Bebek örgüleri; minik ayaklar için patik, cici battaniyeler ,elbiseler, yelekler örebilirsiniz. Kış ayında doğan bebekler için atkı bebeği hem sıcak tutacak hem de güzel bir hatıra olarak kalacaktır. Birbirinden güzel görünen bebek battaniyeleri yapımı oldukça kolay ve  oldukça keyiflidir. Anne adayları için hazırlıkların olmazsa olmazı battaniye  Bebeklerinizi saracak hoş bir görüntü sağlayacaktır. Kendi yaratıcılığınızla ördüğünüz battaniyelere süslemeler yaparak daha sevimli hale getirebilirsiniz. Her şeyden önemlisi bebek için yapılan hazırlıkta ipin alerjik olmamasıdır. Bebeğin sağlık açısından oldukça önemli bir konudur.

Bebek Örgüleri;  bebeğiniz için öreceğiniz patik için öncelikle şişinize 22 ilmik atarak başlayınız bebeğiniz ayına göre veya ayak boyutuna göre ilmik sayısını artırabilir ya da azaltabilirsiniz. Başladığınız örgüye 8 haraşo örerek 24 sıra olacak şekilde devam edin. 10 tane ilmek ile 3sıra düz 3 sıra ters şekilde 45 sıra örünüz örme işlemi bittikten sonra ince olan yerin ucunu geniş olan yere dikiniz. Bebeğinizin ayağına rahatlıkla giydirebileceğiniz kendinizin keyifle ördüğünüz patikleri var artık bebeğinize öreceğiniz hırka için ise istediğiniz renk veya renkli iplere ihtiyacınız ve 5 numara bir şişe ihtiyacınız var. Hırkanın arkası için 67 ilmekle başlayıp 3 ters 2 düz 5 cm lastik örün. 59 ilmeğe inip düz örgü ile devam edin. 15 cm düz ördükten sonra, kolu 2+1 olarak kesin. Ensede 25 ilmek kalana kadar her sırada 1 ‘er ilmek kesmeye devam edin. Ön için 33 ilmekle başlayıp 5 cm lastik örün. 30 ilmeğe inip, 1 ters, 4 düz (2’li burgu için), 1 ters örüp 23 düz ile bitirin. Burguyu yaka kesimine kadar yaka kenarında götürürken, 4 sırada bir çevirin ve 6 adet ilik açın. 20. cm’de kolu 2+1 olarak kesin ve her sırada 1 ‘er ilmek kesmeye devam edin. 26. cm’de ise yakayı 4+2+1 olarak kesmeye başlayın. Omuzda 6 ilmek kalınca bitirin. Kolu için 30 ilmekle başlayıp 5 cm lastik örün. 18 cm düz örerken 36 ilmeğe çıkın. Kolu 2+1 olarak kesin ve 4 ilmek kalana kadar bedendeki gibi kesmeye devam edin. Yakadan 56 ilmek çıkarın. Yaka başlarındaki burgu için 2 düz, 1 ters, 4 düz (2’li burgu için) örün ve 3 ters, 2 düz 8 cm lastik ile devam edin.

Bebek örgüleri; Anne adayları, heyecanla torun ve yeğen bekleyen herkes için yapımı oldukça heyecan veren zevkle yapılacak güzel hatıralardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ