Şık Bebek Örgü Modeleri

Şık Bebek Örgü Modeleri

Ağustos ayı geçmiş bulunmaktayız. Mevsimlerin bir birini takibi ardı sıra resmen sonbahar mevsimine girmiş bulunacağız. Eee bebeklerimiz üşümesin, narin tenleri soğuğun avuçlarında onları hasta bırakmasın diye hazırlıklara da bir yerden başlamak lazım.

Şimdi size tığ işi örgü bebek hırkası modeli nasıl örülür onu anlatacağım; elli zincir dolayın, zincirin üzerine kırk yedi sık iğne oluşturun, Diğer sırada on artırarak elli yedi sık iğne ve diğer sırada yine on artırarak altmış yedi sık iğne yapın, diğer sırada yetmiş yedi sık iğne ve diğer sırada seksen yedi sık iğne yapın, diğer sırada da doksan yedi sık iğne yapın bu aşamalarla altı sıra sık iğne çalışın. Kol yerleri belirlenir ve de işaretlenir, örgü ön ve arka birlikte örülecektir.  Kendi istediğiniz bir örneği yapabileceğiniz gibi fıstık örneği de koyabilirsiniz. Örgünün bir başından başlayarak belirlediğiniz yerden başlayarak bir boşluğa tığınıza ipi dolayın batırıp ve çıkarın,  ipi uzatın ama örmeyin ve  tekrarlayarak aynı yere batın sonra yine çıkarın uzatın ve şimdi ikisini birden örün bir fıstık oluşturun. İki zincir çekin ve yine aynı boşluğa batarak İki kere dolayıp örmeden batırıp ve çıkarın ve İkisinide birden örün İkinci fıstık örneği oluşmuş olmalı. İki zincir çekip aynı şekilde fıstıkları oluşturun. Bir yan için dört diğer yan için dört arkası içinde on bir  ilmek ortalaması ile on dokuz adet sütün şeklinde örülerek istediğiniz boya gelene kadar örülür. Kollarda bedeni başladığınız gibi altı sütün halinde yedi sıra olarak örülmeli. Bittikten sonra ise etek uçlarına ve yaka çevresine lastik görünümü vermek için sık iğne gidilir ve de bu şekilde hırka biter. Bu şekilde çok harika bir bebek hırkasını tığ modeliyle elde edbiliriz.

Bebek kıyafetleri örgü modellerine çetli örneklerde verebiliriz. Bunlar; Robadan Burgulu Örgü Bebek Yeleği Modeli, Fırfırlı Bebek Yelek Modeli, Örgü Bebek Yelek Modelleri ve Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri, İçin Çam Kozası Motifini, Yatay Örülen Örgü Bebek Yeleği Modeli . Mutluluk tüm bebeklerin hakkı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ