Bebeğinizi Güneş Işınlarından Koruyun

Bebeğinizi Güneş Işınlarından Koruyun

Bebeğinizi Güneş Işınlarından Koruyun

Güneşin Bebeklerde Olan Etkisi

Bebeklerin gün içerisinde bir süre güneşi görmeleri gerekmektedir, fakat bir bebek için çok fazla güneş onları olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bebeklerin cildi daha hassas olduğundan, bebeğinizi güneş ışınlarından koruyun denilmek çok normal olmaktadır.

gunes-isigi-zararlari-bebek

Bebeklerinizin cildi anında kızarabilir veya anında güneş yanıkları oluşabilir ve haliyle bu da bebeğinizi çok rahatsız edecek bir hale gelecektir. Güneş ve gölgenin bir arada olduğu bir yerde, bir saati geçmeyecek şekilde bebeğiniz ile beraber oynayabilmektesiniz, fakat 1 saatten fazla zararlı olmaktadır. Mümkün olursa ki ancak iki ya da üç yaşına geldikten sonra bebeğinizin güneşle daha fazla tanışmasını sağlayın.

bebekler-ve-gunes-ısıgı

Bebeğimi Güneş Işınlarından Nasıl Koruyabilirim

Bebekleriniz mutlaka oynamak isteyecektir veya dışarıya çıkmak isteyecektir. Sonuçta o da her geçen gün gelişmeye devam eden bir birey ve bir süre sonra dışarıdaki hayatı görmeye başlayacak. Bebeğinizi dışarıya çıkarmak isterseniz, özellikle güneşli havalarda, onu güneş ışınlarından koruyabilmek için bebeklere özel olarak yapılmış güneş kremlerini kullanabilmektesiniz.

Beautiful baby girl on the beach. The picture was made from three big photos and downsized for better quality.

Bunların yanı sıra bebeğinize mutlaka şaka takmanız gerekmektedir ve yanınızda bol bol su taşımanız gerekmektedir. Bebeğinizi güneş ışınlarından koruyun ki büyüdüğü zaman, güneşin altında daha fazla oynayabilsin.

bebekler-ve-gunes

Güneş Işını ve Bebek İlişkisi

İnsan büyüdüğü zaman bazı vitaminleri ve vücudu için gerekli olan bazı maddeleri güneş ışığından almak zorundadır, fakat bebeklerde ise bir süre için bu durum farklıdır, çünkü bebeklerin cildi yetişkinlerin cildinden çok daha hassas ve gelişim aşamasında olmaktadır.

bebeklerde-gunes-ı-isigi-zararlari

Dolayısıyla bebeğinizi dışarıya çıkarırsanız, bebeğin cildi için çok fazla gelecektir. Bu sebeple bebeğinizi güneş ışınlarından koruyun ki bebeklerinizin cildi gereksiz zarar görmesin ve daha sonraki dönemlerinde daha rahat dışarıda oynayabilsin. Unutmayın ki bebekler çok hassas bireylerdir ve onlar gelişene kadar, onları her zaman korumamız gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ