Bebek Örgü Battaniye Modelleri

Bebek Örgü Battaniye Modelleri

Bebeklerinizi bebek örgü battaniye modelleriyle istediğiniz renklerle yapıp, bebeğinizi sıcacık sarabilirsiniz. Çok tatlı battaniyelere sahip olabilirsiniz. Mavi-beyaz, kırmızı-beyaz, mor-beyaz renkleri bu modelimizin en uyumlu renkleri olacaktır. Modelimizin yapımı gayet kolaydır.

Bebek örgü battaniye modelini sıcak tutacağını düşündüğünüz, renklerini beğendiğiniz iki renk yumak seçiyorsunuz. Sonra tığ ile altı tane zincir atıp bir yuva yapıyoruz. Çıkışlarımız hep 3 zincirli yapacaksınız. İlk sıradaki tırabzanlarımıza 2tanede çıkıyoruz. Arada iki zincir,6tane ikili tırabzan yapacaksınız.2kere çıktığınız ikili tırabzan yapıyorsunuz. İki zincir arada, tekrar iki zincir, ikili tırabzan yapıyorsunuz. Altıgen olduğu için altı tane yuva hazırlıyorsunuz. Birinci başla birleştiriyorsunuz. Birinci sıranızı tamamlamış oluyorsunuz. Yukarı çıkışlar üç zincirle oluyor ve hemen alttaki boşluğu, üstte yürümeden boşluğa tekrardan ikili tırabzan yapıyorsunuz. Bu sefer bu yuvadan diğerine atlarken arada zincir yapmıyorsunuz. Araya iki zincir çekiyorsunuz. Aynı yuvaya iki tane daha zincir yapıyorsunuz. Diğer yuvaya geçerken zincir yapmıyorsunuz. İki sıradaki tırabzanlarımız iki kerede çekiliyorsunuz. İki zincir çekip tekrar aynı yuvaya yapıyorsunuz. Diğer yuvaya geçerken zincir koymuyorsunuz. Bu şekilde devam ediyorsunuz. Her yuvaya ikili, yuvadan yuvaya geçişlerde zincir koymuyorsunuz, aralarda ikişer zincir yapıyorsunuz.6tane katresini bu şekilde yapıyorsunuz. Birleşme yerini iki zincir çekip birleştiriyorsunuz. Yukarı çıkışlar hepsinde aynı yapıyorsunuz. İkişerli yuvalar hazırlıyorsunuz, üç zincirle çıkıyorsunuz. Yine aynı boşluğa bu sefer üç tane, üç kerede çekilen 1-2 zincirle beraber 3 yapıyorsunuz. Diğer yuvaya atlarken gene zincirimizi yapmıyorsunuz. 1-2-3 bu sefer zincirleri uzatarak çekiyorsunuz 1-2-3.Arada tekrar iki zincir yapıyorsunuz. Zincirlerinizi hep iki tane yapıyorsunuz. Dört sıramız böyle devam ediyor. Hepsini aynı mantık yapıyorsunuz. Dört sıradan sonra renk değişiminde sıkı iğne yapıyorsunuz. Dört tırabzan üstüne sıkı iğne gidiyorsunuz. Boşluğa üç tane sıkı iğne yapıyorsunuz. Araya hiç zincir yapmıyorsunuz. Gene dört tane sıkı iğne, boşluğa üç tane sıkı iğne yapıyorsunuz. Bu şekilde etrafını sıkı iğne ile çevreliyorsunuz. Sonra sıkı iğne yaptığımızın etrafını üçlü tırabzan şeklinde devam ediyoruz. Motifleri bitiriyoruz. Motiflerin hepsini tamamladıktan sonra iğne ile birleştirme işleminiz bitirebilirisiniz.  Motif sayısını battaniyenin büyüklüğünü istediğiniz orana göre ayarlıyorsunuz.

Kendi ellerinizle yaptığınız bebek örgü battaniye modeliniz siziz emeklerinizle kullanıma hazır durumda, mutlu günlerde kullanmanız dileğiyle…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ