Örgü Bebek Battaniyeleri

Örgü Bebek Battaniyeleri

Örgü örmek neredeyse her kadın için inanılmaz zevk veren bir hobi biçimidir. Bide işin içine bebekler girdi mi onlara çeşit çeşit battaniyeler, yelekler örmek paha biçilmeyecektir. Örgü örmek aynı zamanda bir yetenektir de aslında herkesin harcı değildir. Fakat siz o şanslı kişilerdenseniz ve bir bebek bekliyor ya da dünyadaki en kıymetli varlıklar bebekler için bir şeyler yapmak istiyorsanız kışları üstlerine örtebilecekleri o rengârenk örgü bebek battaniyeleri yapmak en iyi fikirlerden olabilir.

Renkli örgü bebek battaniyesi nasıl örülür? İlk başta bildiğiniz üzere renkli örgü iplerine, tığa ve makasa ihtiyacımız var. Kendiniz istediğiniz renk uyumunu yaratmak için istediğiniz renk ipleri seçebilirsiniz. Örgü için kare olan motifimiz yaklaşık 10 cm olacaktır. Sihirli bir halka yaparak işe başlayabiliriz. Daha sonra 2 zincir çekip 3 trabzan yapıyoruz. Aynı uygulamayı 3 kere daha tekrarlıyoruz. Bir sonrakinde 3 zincir ile başlangıç yapıp 4 trabzan yapacağız. Trabzanlardan ikisi bir önceki turda uygulanan 2 zincirin içinde kalacak durumda olmalıdır.2 zincir 7 trabzan çekerek sıra sonuna kadar devam ediyoruz. Üçüncü tura 3 zincir çekerek başlıyoruz ve aynı işlemi tekrarlıyoruz.2 zincir ve 11 trabzan yapıyoruz. Şimdiki turda ise gene aynı işlemi yapıyoruz fakat 3 zincir ve 15 trabzan çekiyoruz. Aralarda da 2 zincir çekiyoruz. Şimdi ise aynı motifin farklı renkte bir de yarım şekilde örüyoruz. Bittikten sonra motifleri birbiriyle birleştirebilirsiniz. Karşılıklı şekilde sık iğne örerek birleştirmek daha kolay olabilir. İstediğiniz boyuta gelene kadar istediğiniz renk motifleri birbiriyle birleştirerek harikalar yaratabilirsiniz. Köşelerinde 1er tane zincir çekerek de birleştirebilirsiniz.

Kendi renk örgünüzü oluşturarak mükemmel bir örgü bebek battaniyesi oluşturacağınızdan eminiz. Bebeğiniz ve sizin için kış aylarında tam bir renk şöleni olacak, görenlerin gözüne hitap edecektir. Bebeklerinizi kışın soğuk günlerinde kendi emeklerinizle oluşturduğunuz sıcacık battaniyeye sarmak sizi de mutlu edecek hem de yaparken zamanınızı güzel değerlendirip bir hobi edinmenizi sağlayacaktır. Örgü örmek bir yetenek işidir ve umarım bebeklerinizle güzel günlerde kullanırsınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ