Kışın Bebekler Mutlu Anneler Mutlu

Kışın Bebekler Mutlu Anneler Mutlu

Kışın ve güz ayının vazgeçilmezi olan  kız bebek hırka modellerini Kıyafetleriyle kolayca kombin yapabileceğiniz, şirin kızlarınızın hem çok güzel görünmesini sağlayacak hem de onları rahat ettirip, sıcacık tutacak harika bir hırka modeli. Çok şık olan bu hırka modelini kolayca örüp, şirin kızlarınıza severek giydirebileceğiniz, bebek hırka modelini sizlere hemen aktarmak istiyoruz.

 

         Bebek hırka modelli; Şiş No: 5,5 114 ilmekle başlayarak 3 sıra haraşo örüyorsunuz. Sonraki sırada 6 ilmek düz, 4 ilmek ters 10 ilmek düz, 4 ilmek ters olarak sıranın sonuna kadar geliyorsunuz. Son düz ilmekleri sıra başındaki gibi, 6 ilmek düz olarak örüyorsunuz. 12 sıra boyunca aynı şekilde örüyoruz. 13. sırada 4 ters ilmekle 1’er ilmek eksiltme yaparak, aralarda 3’er ilmek ters yaparak 10 sıra daha örüyoruz. 24. sırada terslerden 1’er ilmek daha eksiltip, 8 sıra daha örüp ve ters ilmeklerden 1’er ilmek daha eksiltiyoruz. Aralarda 1’er ters ilmek kalınca tüm ilmekleri aynı anda kesin ve parçayı tamamlıyoruz.

Üst Beden İçin: Örgüye arka koldan başlıyoruz.

Arka Kol İçin: 24 ilmekle 3 sıra haraşo örüyoruz. Üzerine 14 sıra düz örgü örüp. Sonraki sırada 4 ilmek ters, 1 ilmeği örmeden boş alarak sırayı tamamlıyoruz. Bu modeli 55 cm boyunca devam ettiriyoruz. 1 sıra düz örgü, 3 sıra haraşo örüp tek seferde keserek tamamlıyoruz.

Ön Kol İçin: 24 ilmekle 3 sıra haraşo örüp, Üzerine 14 sıra düz örgü örüyoruz. Sonraki sırada 4 ilmek ters, 1 ilmeği örmeden boş aldığımız sırayı tamamlıyoruz. Bu modeli 19 cm boyunca devam ettiriyoruz. Sonraki sırada yaka kıvrımı için sıra başından 4+3+3 olarak 3 ilmek ile kalana kadar kesmeye devam ediyor ve bitiriyoruz. Arka kol ve ön kolları dikerek birleştiriyoruz. Ön patlar için, 49’ar ilmek çıkararak 3 sıra haraşo örüp ve bitiriyoruz.

Yakası İçin ise; Yaka kıvrımı için 58 ilmek çıkararak 3 sıra haraşo örüp ve bitiriyoruz.

 

Özellikle bebeği olan aileler için bebek hırka modelleri sayısız fakat Siz de çocuğunuz ya da torununuz farklı ve güzel bebek hırkası örmek istiyorsanız bu modelli mutlaka değerlendirmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ